Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Tomahawk Walther Tactical (5.0748)

Kod SKU: 5.0748
Kod EAN: 5908262146236
W magazynie
Wysyłka w ciągu 24H
219,00 zł Darmowa dostawa
- długość: 420 mm
- waga: 732 g
- rodzaj stali: 420 NIerdzewna
- długość głowni: 123 mm

Tomahawk Walther Tactical to narzędzie survivalowo ratownicze, które dzięki wysokiej jakości wykonania i przemyślanemu projektowi z powodzeniem sprosta każdej sytuacji awaryjnej.
  
W życiu codziennym strażaka, policjanta czy miłośnika wypraw terenowych zdarzają się sytuacje, kiedy podstawowe narzędzia takie jak nóż czy multitool nie wystarczają. Potrzeba wtedy produktu " dużego kalibru", który dzięki ponadprzeciętnej wytrzymałości oraz użytkowym właściwościom pozwoli sprostać nietypowym zadaniom. Tomahawk jest takim właśnie narzędziem. Jest on bardziej kompaktowy od klasycznej siekiery posiadając przy tym większe spektrum zastosowań. Dzięki stosunkowo niedużej wadze tomahawk może być przenoszony przy pasie lub oporządzeniu taktycznym.
 
Tomahawk Walther Tactical posiada stylisko (trzonek) wykonane z lekkich polimerów, które są bardzo odporne na wykruszenia, zarysowania i zniszczenie. Wykorzystanie takiego materiału wpływa na obniżenie masy przy zachowaniu wytrzymałości podobnej do wysokiej jakości drewna. Chwyt w dolnej części posiada naniesioną chropowatą fakturę, który powoduje, że tomahawk trzyma się pewnie również w rękawicy. Zakończenie trzonka zostało wyposażone w awaryjny zbijak.
 
Trzonek został przykręcony za pomocą dużych śrub do części roboczej wykonanej ze stali nierdzewnej 420. Jest to odpowiedni materiał na tego typu duże narzędzia, ponieważ gwarantuje praktycznie całkowita odporność na korozję. Dodatkowo stal ta jest mało podatna na powstawanie wykruszeń co jest bardzo ważne podczas użytkowania w sytuacji awaryjnej. Część tnąca posiada długość 123 milimetrów i owalny profil. Taki wymiar umożliwia bezproblemowe rąbanie drewna na ognisko, przygotowanie schronienia czy nawet posiłku. Z drugiej strony znajduje się tak zwany spike czyli szpikulec umożliwiający nabijanie bądź rozłupywanie. Całość została pokryta czarną powłoką antykorozyjną, która dodatkowo zabezpiecza przed refleksami świetlnymi.
 
Warto również wspomnieć, że tomahawk Walther Tactical nadaje się do rekreacyjnego rzucania do celu. Dzięki odpowiedniemu wyważeniu wystarczy niezbyt długi trening aby opanować celne rzucanie do tarczy.
 
W komplecie z tomahawkiem otrzymujemy sztywną pochewkę wykonaną z nylonu balistycznego. Dzięki potrójnemu zapięciu na nap trzyma ona pewnie narzędzie i uniemożliwia jego przypadkowe wypadnięcie. Pochewka posiada możliwość przytroczenia jej do pasa lub innego oporządzenia.
 
Całość otrzymujemy zapakowaną w duże, estetyczne, kartonowe pudełko producenta. W środku znajduje się gąbka z wytłoczonym miejscem na tomahawk wraz z pochewką.

Więcej informacji
Kod SKU5.0748
ProducentWALTHER
Kod EAN5908262146236
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Tomahawk Walther Tactical (5.0748)