KOL.125-299_0.jpg

Karabinek wiatrówka Walther PCP Rotex RM8 Varmint UC 5,5 mm (465.11.36-UC)

Koszyk 0
0,00 zł

Karabinek wiatrówka Walther PCP Rotex RM8 Varmint UC 5,5 mm (465.11.36-UC)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: KOL.125-299
EAN: 4000844669209
W magazynie
Wysyłka w ciągu 48H
2 709,00 zł

 

 Wiatrówka Walther PCP Rotex RM8 Varmint UC 5,5 mm

Walther Rotex RM8 Varmint UC 5,5 mm PCP to nowoczesny karabinek PCP, w którym zastosowano polimerową osadę thumbhole, precyzyjną lufę Lothar Walther z gwintem zewnętrznym oraz kartusz o pojemność 200 cm3 zapewniających do 120 strzałów.

Karabinek w wersji UC (Ultra Compact) ma skróconą lufę oraz wydajny tłumik K3 NEO.

Główne cechy:
- polimerowe łoże thumbhole,
- lufa o długości 340 mm zakończona tłumikiem,
- przesunięty środek ciężkości zapewnia lepsze wyważenie i wygodniejszy skład,
- bruzdowana lufa renomowanej firmy Lothar Walther,
- gwint zewnętrzny 1/2 UNF do montażu tłumika lub moderatora,
- 8-strzałowy magazynek zwiększa dynamikę strzelania,
- regulowany mechanizm spustowy,
- przeładowanie 4-taktowe - wzorowane na broni sportowej,
- kartusz o pojemności 200 cm3 - pozwalający na oddanie do 120 strzałów z ok. 16 J,
- wbudowany manometr — pozwalający na kontrolę stanu ciśnienia w zasobniku,
- łatwy dostęp do gniazda ładowania.

Polimerowe łoże
Wiatrówka ma ergonomiczne łoże wykonane z wytrzymałego polimeru. Osada z tworzywa sztucznego jest lżejsza od drewnianej, odporna na działanie warunków atmosferycznych, a także niewymagająca, jeśli chodzi o konserwację.

Dzięki skróceniu lufy środek ciężkości karabinka uległ przesunięciu bliżej strzelca, co wpłynęło na zwiększony komfort użytkowania wiatrówki oraz umożliwiło szybsze złożenie do strzału.

Elementem, który podkreśla nowoczesny charakter wiatrówki, jest kolba typu thumbhole, z wyodrębnionym chwytem pistoletowym i otwartą przestrzenią na kciuk.

Taki typ kolby pozwala na pewniejszy chwyt karabinka, zwiększa komfort strzelania zwłaszcza w przypadku osób o małych dłoniach oraz zmniejsza ciężar wiatrówki.

Na czółenku i chwycie pistoletowym naniesiono drobne teksturowanie Hi-Grip, zapobiegające wyślizgiwaniu się karabinka z dłoni. W tylnej części osady zastosowano wentylowaną stopkę, dzięki której karabinek można pewnie i wygodnie osadzić w dołku strzeleckim.

Dzięki symetrycznej bace policzkowej o wysokim profilu, z karabinka z mogą komfortowo strzelać strzelcy prawo i leworęczni.

Osada karabinka wyróżnia się dobrą ergonomią i wyważeniem, dlatego strzelanie z karabinka bez względu na postawę strzelecką jest wygodne i przyjemne.

Pojemny magazynek
Rotex RM8 Varmint UC to karabinek wielostrzałowy, dzięki zastosowaniu obrotowego, aluminiowego magazynka o pojemności 8 śrutów. Po wsunięciu magazynka do zamka zostaje on zabezpieczony magnetycznie.

Do przeładowania śrutu służy boczna dźwignia typu biathlon. Repetowanie odbywa się płynnie i lekko, nie wymagając od strzelca odrywania oczu od celu. Do strzelania zaleca się wykorzystywanie śrutu diabolo półokrągłego lub płaskiego.

Doskonała precyzja
Walther Rotex RM8 Varmint UC to karabinek o imponującej celności i powtarzalności. Doskonałe parametry strzeleckie karabinek zawdzięcza 3 kluczowym elementom: lufie marki Lothar Walther, regulowanego mechanizmu spustowego oraz bezodrzutowego zasilania PCP.

W wiatrówce zastosowano precyzyjną czokowaną lufę o długości 340 mm renomowanej firmy Lothar Walther. Precyzja wykonania gwarantuje wyśmienitą celność karabinka, dzięki której już po krótkim treningu możemy uzyskać ciasną grupę przestrzelin.

Na zakończeniu lufy zastosowano gwint zewnętrzny 1/2" UNF służący do montażu tłumika K3 NEO (w zestawie) odpowiedzialnego  za wydajne wyciszenie dźwięku wystrzału.

Mechanizm spustowy wyróżnia się płynnym i doskonale wyczuwalnym działaniem oraz możliwością regulacji pre travel (regulacja luzu). Do zabezpieczenia mechanizmu spustowego zastosowano bezpiecznik manualny, umiejscowiony z tyłu komory zamkowej.

Z uwagi na odmienną konstrukcję i system zasilania wiatrówki PCP nie generują odrzutu, dlatego zapewniają doskonałą celność i przyjemność strzelania.

Brak zjawiska odrzutu niesie dodatkowe korzyści, nie musimy objawiać się utraty zera lub uszkodzenia optyki co zdarza się w przypadku wiatrówek sprężynowych o wysokiej energii.

Zasilanie
Walther Rotex RM8 Varmint UC 5,5 mm PCP jest zasilany za pomocą sprężonego powietrza magazynowanym w kartuszu o pojemności 200 cm3. Kartusz napełniony do maksymalnego ciśnienia 232 Bar pozwala oddać około 120 strzałów z energią ok. 16 J (ok. 190 m/s).

Zintegrowany manometr ułatwia odczyt ciśnienia w kartuszu, dzięki czemu wiemy jakim zapasem powietrza dysponujemy. Do ładowania wiatrówki PCP konieczny jest zakup specjalnej pompki lub butli HP, z której możemy przetoczyć powietrze do kartusza.

UWAGA! W komplecie nie ma lunety prezentowanej na zdjęciach.

- Kaliber: 5,5 mm
- Cechy dodatkowe regulowany: spust
- Energia kinetyczna naboju: 16
- Ilość szyn montażowych: 2
- Klasa celności: precyzyjna
- Magazynek jest
- Możliwość zamontowania: celownik optyczny, latarka, statyw
- Odrzut: brak
- Pojemność magazynka: 8 szt
- Prędkość początkowa: 190 m/s
- Typ śrutu: diabolo
- Typ szyny: 22 mm (picatinny), 11 mm (dovetail)
- Wykończenie kolby/osady: tworzywo sztuczne
- Ilość bezpieczników: 1
- Typ zabezpieczenia: bezpiecznik manualny
- Ilość strzałów z jednostki zasilania: 120
- Typ zasilania: PCP
- Kolor: czarny
- Długość całkowita: 810 mm
- Długość lufy: 340 mm
- Masa: 3750 g

Więcej informacji
Kod SKUKOL.125-299
SymbolProducenta465.11.36-UC
ProducentWALTHER
EAN4000844669209
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Więcej z WALTHER
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com