Nóż WALTHER Black Butterfly BBK "motylek" (5.0731X)

99,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Nóż Walther Butterfly BBK to bezapelacyjnie jeden z najlepszych noży tego typu w swojej cenie. Niewygórowana cena nie świadczy jednak o niskiej jakości. Wręcz przeciwnie – wieloletnie doświadczenie koncernu Umarex-Walther spowodowało powstanie jednego z najlepiej sprzedających się noży typu Balisong.

Walther BBK swoją konstrukcją nawiązuje do niewielkich noży składanych, służących do walki, stosowanych tradycyjnie na Filipinach. Na przestrzeni lat przeznaczenie noża uległo zmianie i aktualnie noże tego typu są używane głównie do wykonywania trików oraz jako EDC (nóż codziennego użytku).


Nóż Butterfly Walther posiada smukłą głownię o długości aż 112 mm, której lancetowaty kształt przypomina liść. Klinga w końcowej części posiada również fałszywe ostrze, a cała jej powierzchnia została pokryta czarną powłoką antykorozyjną. Do głowni ze stali nierdzewnej 440 przykręcano śrubami ergonomiczne okładziny rękojeści wykonane z popularnego i bardzo wytrzymałego tworzywa G-10. Dodatkowym atutem są pełne stalowe linersy, które gwarantują sztywność i trwałość całej konstrukcji. Do rękojeści przykręcony został jednopozycyjny klips, który umożliwia wygodne przenoszenie noża w kieszeni spodni. Zastosowana blokada to sprawdzona i trwała blokada typu latch. Nóż po złożeniu może służyć do walki wręcz podobnie jak klasyczny kubotan czy yawara. Bardzo ciekawym dodatkiem jest stalowy zbijak, którym w sytuacji awaryjnej bez problemu zbijemy szybę.

Nóż Butterfly Walther działa w sposób niezawodny i pewny, co w połączeniu ze świetnymi materiałami użytymi do jego produkcji czynią z tego noża obowiązkową pozycję dla wszystkich miłośników broni białej.


W komplecie z nożem otrzymujemy nylonowe etui z mocowaniem do pasa oraz ok. metr sznurka umożliwiającego zawieszenie noża np. na szyi.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- stal: 440 nierdzewna
- długość głowni: 112 mm
- długość całkowita: 250 mm
- waga: 183 g
Opinie