Nóż kuchenny Victorinox SwissClassic Pizza knife Red (6.7931.12)

30,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Nóż kuchenny Victorinox SwissClassic Pizza knife Red to wyjątkowo praktyczny i urzyteczny nóż kuchenny, którego przeznaczeniem są wszystkie lekkie prace kuchenne, w których potrzebny jest średniej wielkości, ergonomiczny nóż uniwersalny.

Głownia modelu Victorinox SwissClassic Pizza knife Red została wykonana ze stali nierdzewnej specjalnie wyprodukowanej na potrzeby szwajcarskiej firmy Victorinox. Jej parametry zostały dobrane tak, aby zagwarantować wyjątkową odporność na korozję. Efekt jest na tyle satysfakcjonujący, że nie musimy obawiać się zostawienia noża na noc w zlewie z innymi naczyniami do umycia. Dodatkowym atutem tego noża jest specjalny proces obróbki cieplnej rozumiany jako hartowanie do optymalnej twardości. Dzięki temu nóż bardzo wolno się tępi i zapewnia wybitnie długą ostrość roboczą. Efekt ten dodatkowo został spotęgowany poprzez zastosowanie równomiernych ząbków na całej długości krawędzi tnącej. Powodują one, że krawędź tnąca z wyjątkową agresją wgryza się w każdy materiał spożywczy. Nie stanowi dla niego problemu twarda kiełbasa czy świerzy cheb z wypieczoną skórką na której ślizga się inny nóż. Dla poprawienia płynności cięcia nóż posiada niewielką grubość oraz pełny płaski szlif. Połączenie tych wszystkich atutów powoduje, że ta dośc prosta konstrukcja jest jedną z najbardziej przemyślanych i popularnych na rynku. Głownia o długości 12 centymetrów posiada rozmiar optymalny do prac z warzywami, owocami, wędlinami czy kiełbasami. Problemu nie stanowi również pokrojenie ulubionej pizzy czy pocięcie szczypiorku na desce do krojenia.

Rękojeść modelu Victorinox SwissClassic Pizza knife Red to konstrukcja znana z modelu o popularnej na rynku nazwie "Pikutek" jest ona wykonana z polipropylenu, czyli wytrzymałego tworzywa sztucznego formowanego metodą wtryskową. Jej kształt jest prosty i przemyślany. Rękojeść posiada łukowaty grzbiet, który wygodnie układa się w dłoni oraz delikatne podcięcia na palce. W przedniej części znajduje się niewielki jelec, który pełni rolę ochronną i zabezpiecza przed przypadkowym zsunięciem się paców na ostrze.
Całość konstrukcji jest niezwylke lekka i wazy jedynie 36 gramów. Dzięki temu nożem można pracować długi czas bez obawy o zmęczenie czy dyskomfort dla dłoni.

Nóż kuchenny Victorinox SwissClassic Pizza knife Red to idealny wybór dla wymagających użytkowników szukających niedrogich lecz przemyślanych i profesjonalnych noży do swojej kuchni. Zarówno amatorzy gotowania jak i profesjonalni kucharze z pewnością docenią jakość noży produkowanych przez szwajcarską firmę Victorinox.Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- producent: Victorinox
- długość ostrza: 120 mm
- typ ostrza: ząbkowane
- materiał rękojeści: tworzywo sztuczne
- można myć w zmywarce: tak
- długość całkowita: 232 mm
- szerokość: 25 mm
- masa 36 g

Opinie
zamawiam Zamknij