Nóż Gerber BG Bear Grylls Ultimate Pro (31-001901)

479,00 zł Darmowa dostawa

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

GERBER BEAR GRYLLS ULTIMATE PRO to zmodernizowana wersja noża noża survivalowego, zaprojektowanego we współpracy z propagatorem survivalu - Bearem Gryllsem.

Nóż GERBER BEAR GRYLLS ULTIMATE PRO posiada 5 mm głownię typu drop-point wykonaną ze stali nierdzewnej 9Cr19MoV, która dłużej trzyma ostrość roboczą, jest odporna na udary mechaniczne oraz łatwo ostrzy się w warunkach terenowych. Gładkie ostrze posiada posiada szlif, który można określić jako pół wklęsły, ponieważ część ostrza jest płaska, a druga część posiada typowy wklęsły szlif. Taka konstrukcja głowni łączy w sobie wytrzymałość z bardzo dobrymi parametrami cięcia. Na górnej części ostrza, naniesione mały frez do krzesania ognia ( przy użyciu krzesiwa ).
Po modernizacji noża, jego konstrukcja to klasyczny FULL TANG ( wykonana z jednego kawałka stali ) co zapewnia jego dużą wytrzymałość podczas pracy w terenie.

Gumowana rękojeść osadzona na pełnym trzpieniu ( full tang ), posiada antypoślizgowe teksturowanie, dzięki temu nóż świetnie "trzyma się dłoni". Dodatkowymi atutami rękojeści są wycięcie na palec wskazujący, zapobiegający zsunięciu się dłoni podczas operowania nożem, ząbkowane oparcie dla kciuka na górnej części oraz otwór w tylnej części chwytu, w którym zamontowano linkę z gwizdkiem ratunkowym.

Wraz z nożem Gerber ULTIMATE PRO, otrzymujemy funkcjonalną pochewkę wykonaną z nylonu balistycznego oraz polimeru, umożliwia ona noszenie noża w pozycji pionowej lub wertykalnej. Pochwa noża Ultimate posiada zintegrowaną ostrzałkę diamentową, krzesiwo oraz instrukcję S.O.S w razie wypadku.

Zaawansowane rozwiązania techniczne oraz szereg przydatnych narzędzi, powodują, że nóż Ultimate PRO firmy Gerber doskonale sprawdzi się podczas wszelkich wypraw outdoorowych.

W zestawie otrzymujemy:

- nóż Ultimate
- zaawansowaną pochwę
- ostrzałkę diamentową
- gwizdek ratunkowy
- instrukcję S.O.S.
- poradnik survivalowy Bear Gryllsa "Priorities of Survival" w języku angielskim

Marka Gerber pewna najwyższej jakości daje 25 lat gwarancji na wszystkie Swoje produkty !

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- nóż survivalowy ze stałą głownią
- głownia typu drop point z nierdzewnej stali 9Cr19MoV
- gładkie ostrze o długości 122 mm
- długość całkowita noża: 254 mm
- waga noża z pochwą: 417 g
- waga noża: 388 g ( pochwą )
- w komplecie:
- gwizdek ratowniczy
- nylonowa, wielofunkcyjna pochwa
- instrukcja SOS
- krzesiwo
- ostrzałka diamentowa 
Opinie
zamawiam Zamknij