Nóż GERBER STRONGARM FXD Blade COYOTE FE (31-003615)

Nóż GERBER STRONGARM FXD Blade COYOTE FE (31-003615)

Koszyk 0
0,00 zł

Nóż GERBER STRONGARM FXD Blade COYOTE FE (31-003615)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: 31-003615
EAN: 013658157446
W magazynie
Wysyłka w ciągu 24H
499,00 zł

- Długość głowni: 122 mm
- Długość całkowita: 248 mm
- Waga: 204g
- Waga z kaburą: 309 g
- Stal: nierdzewna 420HC
- Rękojeść: nylon wzmocniony włóknem szklanym, guma

Nóż GERBER STRONGARM FXD Blade COYOTE FE (31-003615)

Marka Gerber pewna najwyższej jakości daje 25 lat gwarancji na wszystkie Swoje produkty !

Nóż Gerber StrongArm to nowoczesny nóż terenowo – survivalowy, który został wyposażony w wielofunkcyjną, profesjonalną pochewkę.


Firma Gerber tworzy noże przetrwania dla amerykańskiej armii od 1968 roku. StrongArm Fixed Blade to kolejny model będący swego rodzaju wypadkową blisko 50-letniego doświadczenia w produkcji profesjonalnych narzędzi tnących.


Głownia modelu Gerber StrongArm została wykonana z bardzo dobrze zahartowanej stali 420HC. Jest to materiał stosowany w wielu popularnych modelach noży survivalowych – między innymi LMF oraz Prodigy. Materiał ten długo trzyma ostrość roboczą oraz jest odporny na korozję. Ostrzenie nie stanowi większego problemu i dokonamy tego na większości dostępnych ostrzałek. Głownia posiada długość 12,2 centymetra oraz grubość aż 5 milimetrów. Takie wymiary są optymalne do pracy w terenie czego potwierdzeniem jest wieloletnie doświadczenie projektantów i użytkowników. Dla noża nie będzie dużym wyzwaniem umiejętne rąbanie, batonowanie czy nawet rozsądne podważanie. Krawędź tnąca w tym modelu jest gładka (plain), dzięki czemu łatwo ją naostrzymy.


Za płynność cięcia odpowiada zastosowany szlif częściowy płaski, sięgający połowy wysokości klingi. Dodatkowym atutem tego noża jest zastosowanie czarnej powłoki ceramicznej, która zmniejsza tarcie podczas cięcia. Dodatkowo zabezpiecza ona przed korozją oraz niechcianymi refleksami świetlnymi. Warto również wspomnieć, że Gerber StrongArm posiada wyraźne i estetyczne fałszywe ostrze, które poprawia możliwości penetracyjne noża.


Rękojeść o długości 12,6 centymetra została wykonana z nylonu wzmacnianego włóknem szklanym. Dodatkowo powierzchnia chwytu została pokryta gumowym wykończeniem, które posiada praktyczną, antypoślizgową fakturę. Rękojeść została wykonana w technologii full tang co ma wpływ na solidność i wytrzymałość całego narzędzia. Profil rękojeści jest symetryczny dzięki czemu w każdym chwycie nóż leży pewnie. Za bezpieczeństwo odpowiada górny i dolny jelec, które chronią przed zsunięciem się palców na ostrze. Zakończenie rękojeści posiada wystający tang, który został ukształtowany tak, aby w sytuacji awaryjnej pełnić rolę zbijaka do szyb. Ta część posiada również nawiercony otwór do przewleczenia linki zabezpieczającej.


Olbrzymią zaletą tego modelu jest wielofunkcyjna pochwa dołączona do zestawu. Została ona wykonana ze sztywnego tworzywa sztucznego i posiada szereg dodatkowych elementów umożliwiających dowolne zamontowanie noża. W wersji podstawowej nasz nóż może być przymocowany do pasa w pionie. Dodatkowo możemy zamontować go w poziomie, na kamizelce taktycznej lub innym oporządzeniu. Szlufka pozioma umożliwia przewleczenie pasa o maksymalnej średnicy 45 milimetrów.


Nóż Gerber StrongArm to profesjonalne narzędzie tnące, które z pewnością spełni oczekiwania zarówno żołnierzy, operatorów, pracowników służb jak i turystów i miłośników survivalu.


Nóż został wyprodukowany w całości w Stanach Zjednoczonych.

Nóż wykonany ze stali 420HC, ostrze gładkie ,oksydowany,  konstrukcja full-tang, rękojeść nylon wzmocniony włóknem szklanym, guma, pochwa taktyczna (dostosowana do system MOLLE), rękojeść, oraz pochwa w kamuflażu coyote (pustynnym).

- Długość głowni: 122 mm
- Długość całkowita: 248 mm
- Waga: 204g
- Waga z kaburą: 309 g
- Stal: nierdzewna 420HC
- Rękojeść: nylon wzmocniony włóknem szklanym, guma

Więcej informacji
Kod SKU31-003615
ProducentGERBER
EAN013658157446
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com