Nóż GERBER LMF II INFANTRY (22-01629)

Nóż GERBER LMF II INFANTRY (22-01629)

Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Nóż GERBER LMF II INFANTRY (22-01629)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: 22-01629
EAN: 5908262128560
W magazynie
Wysyłka w ciągu 24H
659,00 zł
- długość całkowita: 269 mm
- długość głowni: 123 mm
- waga z pochwą: 688 g
- waga bez pochwy: 331 g
- typ głowni: Drop Point
- stal: nierdzewna 420HC
- głownia z ostrzem częściowo ząbkowanym
- materiał rękojeści: plexiglass
- materiał pochwy: nylon balistyczny
- solidne i wszechstronne narzędzie survivalowe
- polimerowa pochwa ze zintegrowaną ostrzałką
- dwie taśmy montażowe
- pochwa w systemem MOLLE



Marka Gerber pewna najwyższej jakości daje 25 lat gwarancji na wszystkie Swoje produkty !


Nóż Gerber LMF II Infantry to jeden z najbardziej znanych i cenionych noży fixed firmy Gerber. Nóż Gerber LMF ( Lightweight Multi Functional ) to ekstremalne narzędzie survivalowo -militarne, testowane w warunkach bojowych i zaprojektowane we współpracy z byłym wojskowym Jeffem Freemanem.


LMF II cechuje się solidną konstrukcją typu full tang, wykonaną ze stali nierdzewnej 420 HC doskonale nadającej się do tego typu konstrukcji. Głownia typu drop-point ma prawie 5 mm grubości i 125 mm długości, co pozwala wykorzystywać nóż do najcięższych zadań wymagających ekstremalnej wytrzymałości. LMF II w terenie sprawdzi się doskonale nie tylko jako nóż, ale również jako narzędzie do rąbania i podważania. Część ostrza jest ząbkowana, co jest szczególnie przydatne w trakcie cięcia materiałów włóknistych, np. lin, pasów. Cała głownia została pokryta czarną antyodblaskową warstwą, głównie z myślą o żołnierzach często używających tego noża.


Rękojeść noża LMF II wykonano z plexiglasu, materiału, który na co dzień stosuje się do konstrukcji amerykańskich śmigłowców bojowych. Antypoślizgowa faktura rękojeści powoduje, że nóż doskonale "trzyma się" dłoni i mamy gwarancję pewnego i mocnego chwytu nawet mokrą lub zabezpieczoną rękawiczką dłonią.

Dodatkowe zabezpieczenie dłoni przed ześlizgnięciem się na ostrze podczas użytkowania, stanowią dwa jelce. Górny jelec stanowi również doskonałe podparcie dla kciuka, podczas wykonywania bardziej precyzyjnych prac. LMF II posiada dodatkowe narzędzie na zakończeniu rękojeści w postaci młotka, którym można w sytuacjach awaryjnych wybić szybę, wbić gwóźdź lub zadać cios.

Otwory znajdujące się w chwycie oraz jego zakończeniu umożliwiają mocowanie noża i wykorzystanie go jako improwizowanej włóczni.


Polimerową pochwę noża LMF II wykonano w standardzie MOLLE i zaopatrzono w dwie dodatkowe taśmy montażowe, dzięki którym możemy przenosić nóż na oporządzeniu, na łydce lub udzie. LMF II blokowany jest w pochewce na wcisk oraz przed dodatkowe dwie taśmy velcro.


Konstruktorzy noża zadbali również o tak ważny element wyposażenia jak ostrzałka, która stanowi integralną część pochwy. Stały kąt ostrzenia znacznie ułatwia i tak już prostą czynność ostrzenia, wymagającą jedynie przeciągania noża przez ostrzałkę, od nasady noża aż po jego czubek.


Nóż Gerber LMF II Infantry to doskonałe narzędzie survialowo - militarne, polecane wszystkim, którzy od sprzętu wymagają maximum wytrzymałości i trwałości w ekstremalnych warunkach, kiedy scenariusz zdarzeń nie przewiduje innej pomocy, oprócz siły własnych mięśni i zdrowego rozsądku.

Więcej informacji
Kod SKU22-01629
ProducentGERBER
EAN5908262128560
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com