Walther PPQ

‹‹ powrót do leksykonu broni palnej


Walther PPQ M2
Pistolet ten został zaprojektowany z myślą o rynku amerykańskim. Jako wersja M2 jest on bardziej dopasowany do tego czego oczekuje znaczna większość klientów w USA. Mianowicie klasyczny przycisk zwalniacza magazynka umieszczony pod kciukiem strzelca.

Pierwszą wersję pistoletu PPQ (M1) wyposażono w zwalniacz magazynka znany z pistoletu Walther P99 w formie dźwigni w kabłąku. Na amerykańskim rynku to rozwiązanie znajduje nielicznych zwolenników, dlatego na tamtejszy rynek skonstruowano wersje z bardziej tradycyjnym zwalniaczem magazynka. Od 2014 roku taka wersja jest dostepna także w Europie bowiem także na starym kontynencieprzeważająca część klientów preferuje takie rozwiązanie.

Mechanizm spustowy
Działający na zasadzie wstępnego napięcia iglicy spust o nazwie Quick Defense cechuje się jednakowym ciężarem (2,5 kg)od pierwszego, do ostatniego strzału. Bardzo krótki reset spustu i całkowita droga spustu o długości9mm spełniają wymogi strzelców IPSC oraz wielu jednostkom specjalnym. W języku spustowym zintegrowano zabezpieczenie mechaniczne zapobiegające przypadkowemu naciśnięciu spustu.

Szkielet i rękojeść
Zastosowanie nowoczesnym lekkich i superwytrzymałych materiałów polimerowych wzmocnionych włóknem szklanym jest koniecznością dla zapewnienia możliwie najniższej wagi broni. Kształt rękojeści jest bardzo anatomiczny iwygodny. Tekstura Hi-Grip sprawia żepistoletpewnie leży w dłoni.Na wyposażeniu są trzy wymienialne wkładki do rękojeści, które umożliwiają dopasowanie wielkości rękojeści do użytkownika.

Elementy wyposażenia
Dźwignia zrzutu zamka jest umieszczona po oby stronach zamka a więc przystosowana jest dla prawo- i leworęcznych strzelców. Przycisk zwolnienia magazynka można umieścić zarówno z prawej, jak i z lewej strony. Przyrządy celownicze są stalowe i posiadają fosforowe kropki kontrastowe. Pistolet posiada standartową szynę picantinny i rozstawie 22mm do montażu akcesoriów np. latarki taktycznej.

 

 

 

 

 

 

 

System: pistolet samopowtarzalny
kaliber: 9 mm x 19
pojemnośc magazynka: 15 nabojów
bezpiecznik: automatyczny
rękojeść: tekstura Hi-Grip, 3 wymienne wkładki
spust: Quick Defense, częściowo napięty
ciężar spustu: 2500g
droga spustu: 9mm
wymiar od języka spustowego do grzbietu rekojeści:72mm
przyrządy celownicze: stalowe z fosforowymi kropkami kontrastowymi
długość linii celowniczej: 156mm
długość lufy: 102mm
wymiary: 180/135/34mm
waga: 695g
obwód rękojeści: 134 mm
szyna akcesoryjna: MIL-STD-1913
opakowanie: kuferek z tworzywa sztucznego