Wiatrówka karabinek WALTHER ROTEX VARMINT RM8 PCP kal. 4,5mm ekp<17J (465.10.36)

2 349,00 zł Darmowa dostawa
LUB

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Wiatrówka Walther PCP Rotex RM8 Varmint 4,5 mm


Walther Rotex RM8 Varmint 4,5 mm PCP to nowoczesny karabinek PCP, w którym zastosowano polimerową osadę thumbhole, precyzyjną lufę Lothar Walther z gwintem zewnętrznym oraz kartusz o pojemność 200 cm3 zapewniających do 180 strzałów.

Główne cechy:
- polimerowe łoże thumbhole,
- bruzdowana lufa renomowanej firmy Lothar Walther,
- gwint zewnętrzny 1/2 UNF do montażu tłumika lub moderatora,
- 8-strzałowy magazynek zwiększa dynamikę strzelania,
- regulowany mechanizm spustowy,
- przeładowanie 4-taktowe - wzorowane na broni sportowej,
- kartusz o pojemności 200 cm3 - pozwalający na oddanie do 180 strzałów z ok. 16 J,
- wbudowany manometr — pozwalający na kontrolę stanu ciśnienia w zasobniku,
- łatwy dostęp do gniazda ładowania.

Polimerowe łoże
Wiatrówka ma ergonomiczne łoże wykonane z wytrzymałego polimeru. Osada z tworzywa sztucznego jest lżejsza od drewnianej, odporna na działanie warunków atmosferycznych, a także niewymagająca, jeśli chodzi o konserwację.

Elementem, który podkreśla nowoczesny charakter wiatrówki, jest kolba typu thumbhole, z wyodrębnionym chwytem pistoletowym i otwartą przestrzenią na kciuk.

Taki typ kolby pozwala na pewniejszy chwyt karabinka, zwiększa komfort strzelania zwłaszcza w przypadku osób o małych dłoniach oraz zmniejsza ciężar wiatrówki.

Na czółenku i chwycie pistoletowym naniesiono drobne teksturowanie Hi-Grip, zapobiegające wyślizgiwaniu się karabinka z dłoni. W tylnej części osady zastosowano wentylowaną stopkę, dzięki której karabinek można pewnie i wygodnie osadzić w dołku strzeleckim.

Dzięki symetrycznej bace policzkowej o wysokim profilu, z karabinka z mogą komfortowo strzelać strzelcy prawo i leworęczni.

Osada karabinka wyróżnia się dobrą ergonomią i wyważeniem, dlatego strzelanie z karabinka bez względu na postawę strzelecką jest wygodne i przyjemne.

Pojemny magazynek
Rotex RM8 Varmint to karabinek wielostrzałowy, dzięki zastosowaniu obrotowego, aluminiowego magazynka o pojemności 8 śrutów. Po wsunięciu magazynka do zamka zostaje on zabezpieczony magnetycznie.

Do przeładowania śrutu służy boczna dźwignia typu biathlon. Repetowanie odbywa się płynnie i lekko, nie wymagając od strzelca odrywania oczu od celu. Do strzelania zaleca się wykorzystywanie śrutu diabolo półokrągłego lub płaskiego.

Doskonała precyzja
Walther Rotex RM8 Varmint to karabinek o imponującej celności i powtarzalności. Doskonałe parametry strzeleckie karabinek zawdzięcza 3 kluczowym elementom: lufie marki Lothar Walther, regulowanego mechanizmu spustowego oraz bezodrzutowego zasilania PCP.

W wiatrówce zastosowano precyzyjną czokowaną lufę o długości 500 mm renomowanej firmy Lothar Walther. Precyzja wykonania gwarantuje wyśmienitą celność karabinka, dzięki której już po krótkim treningu możemy uzyskać ciasną grupę przestrzelin.

Na zakończeniu lufy zastosowano gwint zewnętrzny 1/2" UNF służący do montażu tłumika lub moderatora.

Mechanizm spustowy wyróżnia się płynnym i doskonale wyczuwalnym działaniem oraz możliwością regulacji pre travel (regulacja luzu). Do zabezpieczenia mechanizmu spustowego zastosowano bezpiecznik manualny, umiejscowiony z tyłu komory zamkowej.

Z uwagi na odmienną konstrukcję i system zasilania wiatrówki PCP nie generują odrzutu, dlatego zapewniają doskonałą celność i przyjemność strzelania.

Brak zjawiska odrzutu niesie dodatkowe korzyści, nie musimy objawiać się utraty zera lub uszkodzenia optyki co zdarza się w przypadku wiatrówek sprężynowych o wysokiej energii.

Zasilanie
Walther Rotex RM8 Varmint 4,5 mm PCP jest zasilany za pomocą sprężonego powietrza magazynowanym w kartuszu o pojemności 200 cm3. Kartusz napełniony do maksymalnego ciśnienia 232 Bar pozwala oddać około 180 strzałów z energią bliską 16 J.

Zintegrowany manometr ułatwia odczyt ciśnienia w kartuszu, dzięki czemu wiemy jakim zapasem powietrza dysponujemy. Do ładowania wiatrówki PCP konieczny jest zakup specjalnej pompki lub butli HP, z której możemy przetoczyć powietrze do kartusza.


- Kaliber: 4,5 mm
- Cechy dodatkowe: regulowany spust
- Ilość szyn montażowych: 2
- Możliwość zamontowania:celownik laserowy, celownik optyczny, latarka, statyw
- Odrzut: brak
- Pojemność magazynka: 8 szt
- Prędkość początkowa: 240 m/s
- Typ śrutu:  diabolo
- Typ szyny: 22 mm (weaver), 11 mm (dovetail)
- Wykończenie kolby/osady: polimer
- Typ zabezpieczenia: bezpiecznik manualny
- Ilość strzałów z jednostki zasilania: 180
- Długość całkowita: 1040 mm
- Długość lufy: 500 mm
- Masa: 3610 g

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- Kaliber: 4,5 mm
- Cechy dodatkowe: regulowany spust
- Ilość szyn montażowych: 2
- Możliwość zamontowania:celownik laserowy, celownik optyczny, latarka, statyw
- Odrzut: brak
- Pojemność magazynka: 8 szt
- Prędkość początkowa: 240 m/s
- Typ śrutu:  diabolo
- Typ szyny: 22 mm (weaver), 11 mm (dovetail)
- Wykończenie kolby/osady: polimer
- Typ zabezpieczenia: bezpiecznik manualny
- Ilość strzałów z jednostki zasilania: 180
- Długość całkowita: 1040 mm
- Długość lufy: 500 mm
- Masa: 3610 g
Opinie

Możesz być takżezainteresowany produktami

zamawiam Zamknij