Rewolwer czarnoprochowy Uberti Cattleman .44 5,5" mosiądz 1873 (0449)

2 499,00 zł Darmowa dostawa

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Rewolwer czarnoprochowy Uberti 1873 Cattleman 5,5 kal. .44, mosiężny  to wierna replika jednego z najsłynniejszych w historii rewolwerów kapiszonowych, w oryginale produkowana przez legendarną amerykańską firmę Colt. Model Cattleman to 6-strzałowy kapiszonowy rewolwer czarnoprochowy, ładowany odprzodowo.

Rewolwer wykonany jest ze stali, wyposażony w 5,5-calową lufę kaliber .44, przyrządy celownicze w postaci stałej muszki i szczerbinki oraz w chwyt z drewna orzechowego. Kabłąk spustowy wykonany został z kutego mosiądzu.

Firmie Uberti udało się perfekcyjnie odtworzyć legendarny rewolwer, który niepodzielnie rządził na ulicach Dodge City w Kansas. Seria 1873 Cattleman jest serią rewolwerów, które bezpośrednio wywodzą się z modelu Colta 1873 Single Action Army bezsprzecznie najlepiej sprzedającego się rewolweru wszech czasów. Zasadnicza różnica polega na zastąpieniu amunicji zespolonej ładunkami rozdzielnymi.

Po rozpoczęciu produkcji dla Bata Mastersona z Long Branch Saloon w Dodge City, model błyskawicznie zyskał uznanie pośród stróżów prawa, farmerów, najemników, łowców głów i wyjętych spod prawa na całym „Dzikim Zachodzie”.

Cechy:

Gwint: lewy
Lufa: stalowa, zawężająca się
Inicjacja: kapiszon
Cylinder: sześciostrzałowy
Wykończenie: kuty mosiądz

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Opinie
zamawiam Zamknij