Nóż WALTHER OSK II (5.0761)

129,00 zł
LUB

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Nóż Walther OSK II to profesjonalne narzędzie survivalowe przeznaczone dla osób szukających zaawansowanych rozwiązań pomocnych w codziennym życiu.

Skrót nazwy noża możemy rozszyfrować jako Outdoor Survival Knife czyli nóż survivalowo – terenowy. Sama nazwa podkreśla profesjonalny charakter oraz przeznaczenie narzędzia.
Kształt noża wywodzi się z bardzo znanej i wymyślonej w latach osiemdziesiątych konstrukcji nazwanej przez twórcę Tracker. Noże te zdobyły ogromną popularność i cieszyły się świetnymi opiniami specjalistów w branży. Firma Walther czerpiąc inspirację z tej ponadczasowej konstrukcji stworzyła nóż składany, który dzięki niewygórowanej cenie pozwala na obcowanie z profesjonalnym narzędziem przez każdego amatora leśnych wypraw czy szeroko rozumianej turystyki.

Rękojeść noża jest duża i masywna dzięki czemu operowanie nim jest wygodne i nawet po dłuższej pracy nie powoduje dyskomfortu, Okładziny rękojeści zostały wykonane z tworzywa sztucznego wzbogaconego o gumowe wstawki, które powodują że dłoń nie ślizga się nawet kiedy jest mokra. Aby zapewnić sztywność i niezawodność konstrukcji nóż posiada wzmocnienia w postaci pełnych stalowych linersów. W tylnej części noża znajduje się otwór na linkę zabezpieczającą, której powinniśmy używać podczas ciężkich prac takich jak rąbanie czy batonowanie. Rękojeść jest oczywiście ergonomicznie wyprofilowana w taki sposób, że palce intuicyjnie znajdują oparcie a dłoń nie męczy się.

Głownia modelu OSK II w bezpośredni sposób nawiązuje do tradycji Trackerów. Jest masywna i posiada dwie charakterystyczne części. Odcinek bliżej czubka służy do cięższych prac takich jak batonowanie, lekkie rąbanie a fragment znajdujący się przy rękojeści idealnie nadaje się do strugania, korowania oraz innych, bardziej precyzyjnych prac. Taki podział gwarantuje pełną uniwersalność narzędzia i wpływa na jego survivalowy charakter. Głownia noża została wykonana ze stali nierdzewnej 440, która gwarantuje nierdzewność oraz dobre trzymanie ostrości roboczej. Taki dobór materiału wydaje się być optymalny dla narzędzia survivalowego ponieważ w terenie nie zawsze istnieje możliwość dbania o nóż. Nie zawsze posiadamy przy sobie profesjonalną ostrzałkę, więc istotne jest, aby nóż móc naostrzyć na innych podręcznych elementach ściernych. Na głowni noża OSK II został położony szlif częściowy wklęsły, który ze względu na swoją geometrię wpływa na bardzo dobre parametry tnące. Ważnym atutem jest czarna powłoka antykorozyjna, która dodatkowo nadaje wygląd noża taktycznego. Na grzbiecie zostały wykonane nacięcia, które stanowią wygodne oparcie dla kciuka podczas pracy. Głownia w pozycji otwartej blokowana jest za pomocą znanej i popularnej blokady linner lock.

W komplecie z nożem otrzymujemy solidną nylonową pochewkę, którą możemy przytroczyć do pasa w pozycji poziomej lub pionowej.
Całość otrzymujemy zapakowaną w estetyczne kartonowe pudełko, co sprawia, że jest to idealny nóż na prezent.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe


- producent: Umarex
- stal: 440
- długość całkowita: 240 mm
- długość po złożeniu: 114 mm
- długość głowni: 105 mm
- grubość głowni: 3,6 mm
- masa: 244 g
Opinie

Możesz być takżezainteresowany produktami

zamawiam Zamknij