Nóż WALTHER Silver Tac taktyczny 5.0717

Nóż WALTHER Silver Tac taktyczny 5.0717

Koszyk 0
0,00 zł

Nóż WALTHER Silver Tac taktyczny 5.0717

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: 5.0717
EAN: 4000844426154
W magazynie
Wysyłka w ciągu 24H
Cena promocyjna 97,00 zł Normalna cena 129,00 zł
- nóż składany z automatycznym wspomaganiem otwarcia
- clip-point z wykończeniem Bead-Blast
- stal 440
- zbijak do szyb
- otwarcie za pomocą kołka
- rękojeść stop aluminiowy
- stalowe liners y
- blokada liner lock
- klips stalowy tip-up carry nieprzekładany
- pochwa cordurowa i linka zabezpieczająca w komplecie
- długość głowni : 79 mm
- długość całkowita: 187 mm
- waga: 140 g


Nóż WALTHER Silver Tac to solidny, masywny nóż składany, który dzięki bardzo dobrym parametrom użytkowym oraz zastosowaniu wspomagania otwierania z powodzeniem może pełnić rolę noża EDC – codziennego użytku.

Głownia noża Walther Silver Tac to połączenie użytkowości, wytrzymałości oraz dobrego wykończenia. Została ona wykonana z bardzo dobrej stali nierdzewnej typu 440, która gwarantuje bardzo dobre trzymanie ostrości oraz praktycznie całkowita odporność na rdzę. Ostrzenie tego typu stali również nie jest problemem i można tego dokonać praktycznie na każdej podręcznej ostrzałce. Klinga posiada długość 78 milimetrów co w zupełności wystarcza do zadań jakim powinien sprostać dobry nóż EDC. Dzięki zastosowaniu bardzo praktycznego szlifu częściowego wklęsłego nóż bardzo dobrze tnie i nie klinuje się w materiale ciętym. Aby poprawić możliwości przebijania nóż posiada wydatne, długie fałszywe ostrze, które jednocześnie poprawia estetykę całego noża. Aby wygodnie otworzyć nóż jedną ręką mamy do dyspozycji obustronny kołek, który został odpowiednio sfazowany, tak aby dostęp do niego był intuicyjny i prosty. Kołek jest symetryczny więc mogą go obsługiwać zarówno osoby prawo jak i leworęczne. Na grzbiecie, u nasady klingi znajdują się wyraźne nacięcia, które pełnią funkcję rampy pod kciuk, na której możemy wygodnie oprzeć palec podczas pracy.

Rękojeść w modelu Silver Tac to bardzo solidna konstrukcja, kryjąca w sobie wiele praktycznych i pomocnych funkcji. Została ona wykonana na bazie pełnych stalowych linersów, do których zostały przykręcone okładki wykonane z wysoko wytrzymałego aluminiom lotniczego. Jest to materiał bardzo trwały i odporny na przeciążenia. Rękojeść posiada wygodne teksturowanie i nacięcia, dzięki czemu nóż trzyma się pewnie podczas pracy. Aby dodatkowo poprawić chwyt profil rękojeści posiada wydatne i praktyczne podcięcie pod palec wskazujący. Warto również wspomnieć, że na grzbiecie znajdują się nacięcia mogące stanowić oparcie dla kciuka.   W konstrukcji rękojeści znajdują się dwa istotne mechanizmy:
- blokada linner lock, która pewnie blokuje głownię w pozycji otwartej, a do tego umożliwia łatwe i jednoręczne jej zwolnienie,
- system wspomagania otwierania w postaci sprężyny wspomagającej wyrzut głowni do pozycji otwartej. Aby uruchomić ten mechanizm należy za pomocą kołka nieznacznie tylko wysunąć głownię poza obrys rękojeści. 
Do rękojeści noża został przykręcony stalowy, czerniony klips, który służy do wygodnego przenoszenia noża w kieszeni. Dodatkowym atutem noża Silver Tac jest stalowy zbijak do szyb umieszczony w tylnej części noża. Warto również wspomnieć o otworze na linkę zabezpieczającą znajdującą się tuż przed wspomnianym zbijakiem.

W komplecie z nożem otrzymujemy sztywną, nylonową pochewkę, którą możemy przytroczyć do pasa. Pochewka jest zapinana na trwały nap, więc nie musimy się martwić, że nóż wypadnie nam podczas przenoszenia. Dodatkowo posiada ona sznurek, dzięki któremu możemy przenosić całość na szyi.

Cały komplet otrzymujemy zapakowany w estetyczne, duże kartonowe pudełko producenta – idealne na prezent.

Więcej informacji
Kod SKU5.0717
ProducentWALTHER
EAN4000844426154
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com