Nóż Walther KDK Karambit z pochwą nylonową (5.0764)

99,99 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Nóż Walther KDK to składany nóż taktyczny z ząbkowaną głownią, wzorowany na tradycyjnym nożu karambit, stosowanym w azjatyckiej sztuce walki pencak silat. Walther KDK (Karambit Defense Knife) to nóż o nowoczesnej i agresywnej linii, w której szczególnie wyróżnia się zakrzywiona, ząbkowana głownia przypominająca pazur drapieżnika.


Głownia noża Walther KDK jest mocno zakrzywiona do wewnątrz, z wyraźnie zaakcentowanym, bardzo ostrym czubkiem, służącym do głębokiego cięcia. Ząbkowane ostrze z agresywnym czubkiem, bez problemu poradzi sobie z cięciem lin oraz różnego rodzaju taśm i materiałów włóknistych. Ostrze zostało wykonane z popularnej stali nierdzewnej 440C, o wysokiej zawartości węgla, co zwiększa twardość oraz zapewnia dłuższe utrzymywanie ostrości roboczej. Specjalne owalne wycięcie w głowni pozwala wygodnie i szybko rozłożyć ostrze jedną ręką.

Tylny fragment grzbietu głowni, posiada poprzeczne nacięcia, zapewniające lepsze oparcie dla kciuka (tzw. rampa).


Konstrukcję noża oparto na stalowych linersach, do których śrubami mocowane są polimerowe okładziny z antypoślizgowym teksturowaniem. Cechą charakterystyczną noża karambit, jest znajdujący się w zakończeniu rękojeści pierścień na palec, pozwalający użytkownikowi na błyskawiczną zmianę chwytu oraz zapobiegający wypadnięciu noża z dłoni.

Za bezpieczne użytkowanie noża, odpowiada prosty i niezawodny system liner lock, pewnie blokujący głownię po jej rozłożeniu.

KDK Walther posiada stalowy klips mocowany w pozycji tip-up (czubek noża po złożeniu skierowany jest ku górze). W komplecie znajduje się solidne, nylonowe etui umożliwiające wygodne przenoszenie noża przy pasie.


Walther KDK to nietuzinkowy nóż składany, którego niższy walor użytkowy w pełni kompensuje oryginalna i przyciągająca uwagę stylistyka.


Karambit (lub kerambit) to nóż o stałej głowni, pochodzący z zachodniej Sumatry, gdzie pierwotnie był stosowany jako narzędzie gospodarcze (sierp) do warzyw i ziół. Zakrzywiona głownia karambita, została wykonana na wzór pazura drapieżnika z rodziny kotowatych, licznie zamieszkujących azjatycką wyspę. Drugą charakterystyczną cechą kerambita jest pierścień na palec na końcu rękojeści, umożliwiający szybką zmianę chwytu oraz chroniący przed wypadnięciem noża z dłoni.

Karambit był niewielki, łatwy w przenoszeniu, posiadał ukryty potencjał, dlatego szybko awansował do miana niezwykle skutecznej broni. Karambit od lat 70. wykorzystywany jest w malajskiej i indonezyjskiej sztuce walki Pencak silat.

Karambity od niedawna przeżywają swoisty renesans i cieszą się ogromną popularnością, głównie za sprawą ich popularyzacji w grach komputerowych (Call of Duty: Black Ops, Counter-Strike: Global Offensive, Splinter Cell: Blacklist) oraz osobie Douga Marcaida, twórcy systemu Marcaida Kali opartego na FMA (Filipino Martial Arts), który właśnie na karambicie oparł swój system walki.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

producent: Umarex
stal: 440C
materiał rękojeści: polimer
typ blokady: liner lock
długość całkowita: 170 mm
długość głowni: 60 mm
waga: 145 g
Opinie
zamawiam Zamknij