Nóż Gerber BG Bear Grylls FOLDING FE (31-002947)

179,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Nóż Bear Grylls Folding Sheath to kolejny z serii ekstremalnych noży projektowanych we współpracy ze znanym na całym świecie popularyzatorem survivalu i autorem książek o sztuce przetrwania - Bearem Gryllsem.


Wzorem, na którym jest oparty projekt tego modelu jest znany i ceniony na rynku produktów survivalowych model Gerber BG Ultimate. Folding Sheath stanowi doskonałą alternatywę dla noży ze stałą głownią. Zdarzają się sytuacje, kiedy zależy nam na kilku istotnych czynnikach: kompaktowości, wysokiej trwałości, wygodnym i bezpiecznym przenoszeniu noża np. w warunkach miejskich. Takie cechy z pewnością spełnia świetnie wykonany nóż Gerber Folding Sheath z ostrzem plain.


Nóż Gerber Folding Sheath posiada głownię długą na ponad 9 cm wykonaną ze stali nierdzewnej 420 HC. Oznacza to, że jest to typowy przedstawiciel dużych noży składanych idealnych na każde warunki. Materiał użyty do produkcji ostrza charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję, a dzięki zastosowaniu większej zawartości węgla umożliwia hartowanie na wyższą twardość. Dzięki temu nóż nie tępi się szybko i pozwala względnie szybko ostrzyć.

Opisywany model posiada ostrze plain (gładkie) dzięki czemu idealnie nadaje się jako nóż EDC (codziennego użytku). Dodatkowo aby poprawić wygląd oraz maksymalnie zabezpieczyć przed niechcianą korozją głownia została pokryta czarną powłoką spełniającą również rolę antyrefleksyjną. Dzięki zastosowaniu tak zwanego fałszywego ostrza klinga posiada bardzo dobre parametry penetrujące, a dzięki zastosowaniu dość wysokiego, płaskiego szlifu nawet trudne materiały nie sprawiają problemu przy cięciu.

Do rozkładania noża Folding Sheath zastosowano sprawdzony patent - dwustronny kołek, który umożliwia wygodne otwarcie ostrza jedną ręką, zarówno dla prawo-, jak i leworęcznych użytkowników.


Gumowana rękojeść, posiada antypoślizgowe teksturowanie, dzięki temu nóż świetnie "trzyma się dłoni". Dodatkowymi atutami rękojeści są podcięcie na palec wskazujący, zapobiegające zsunięciu się dłoni podczas operowania nożem, ząbkowane oparcie dla kciuka (tzw. rampa) na górnej części oraz otwór w tylnej części chwytu do montażu linki zabezpieczającej. Mechanizm blokujący to bardzo popularna i sprawdzona blokada back lock. Jej obsługa jest intuicyjna zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych. Okładziny rękojeści posiadają jaskrawe, pomarańczowe wstawki, dzięki czemu nie zgubimy noża nawet w trudnych warunkach bytowania.


Wraz z nożem Gerber otrzymujemy solidne etui wykonane z nylonu balistycznego, odpornego na działanie pleśni, umożliwiające bezpieczne przenoszenie noża w dwóch pozycjach: pionowej i poziomej. Dodatkowo w komplecie znajduje się survivalowy poradnik przetrwania autorstwa samego Beara Gryllsa. Całość została zapakowana w estetyczny blister.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- producent: Gerber
- długość całkowita: 216 mm
- długość po złożeniu: 124 mm
- długość głowni: 91 mm
- masa: 122 g
Opinie
zamawiam Zamknij