Nóż Cold Steel Urban Pal

169,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły


Nóż Cold Steel Urban Pal to niewielki nóż typu push dagger czyli wielozadaniowa konstrukcja z możliwością przenoszenia noża na szyi

Cold Steel Urban Pal posiada głownię o długości 38 milimetrów wykonaną z nierdzewnej stali stopowej AUS 8A. Materiał z jakiego została wykonana klinga pochodzi z Japonii i charakteryzuje się bardzo dobrym trzymaniem ostrości roboczej przy jednoczesnym łatwym i szybkom ostrzeniu. Krawędź tnąca na większości swojej długości posiada bardzo wydajne ząbki, które charakteryzują się wybitną agresją cięcia oraz brakiem potrzeby częstego ostrzenia. Ostrze tego typu idealnie sprawdzi się podczas codziennych, lekkich prac związanych z otwieraniem paczek, listów, przecinaniem taśm czy sznurków. Dzięki zastosowaniu pełnego płaskiego szlifu nóż dobrze tnie również inne materiały, w tym artykuły spożywcze. Warto w tym momencie zauważyć, że konstrukcja noża Urban Pal umożliwia wykonywanie innych czynności przy jednoczesnym trzymaniu noża w dłoni. Na przykład możliwe jest bezproblemowe podpisywanie dokumentów ręką, w której trzymamy nóż. Kształt głowni to charakterystyczny dla sztyletów spear point. Jest on symetryczny i gwarantuje świetne właściwości penetracyjne.

Rękojeść została wykonana na bazie stalowego trzpienia, do którego została przymocowana okładzina wykonana z kratonu. Jest to gumopodobne tworzywo sztuczne charakteryzujące się świetną przyczepnością podczas pracy oraz dużą wytrzymałością na zniszczenia. Jego faktura uniemożliwia ślizganie się rękojeści i wypadnięcie podczas pracy. Profil rękojeści zakłada użycie noża w chwycie pomiędzy dwoma palcami naszej dłoni. Takie rozwiązanie gwarantuje pewność i stabilność zarówno podczas mocnych pchnięć jak i zwykłego cięcia.

W komplecie z nożem otrzymujemy profesjonalną, solidną pochewkę wykonaną z tworzywa Secure-ex. Jest to materiał o właściwościach zbliżonych do kydeksu a więc bardzo wytrzymały. Nóż w pochewce siedzi pewnie i nie jest możliwe przypadkowe wypadnięcie. W komplecie znajduje się duże, stalowe kółko przez które możemy przewlec łańcuszek lub sznurek na którym zawiesimy nóż na szyi. Pochewka posiada również sześć otworów rozmieszczonych na krawędziach, które umożliwiają inne sposoby zamocowania noża – na przykład do pasa lub oporządzenia taktycznego (dodatkowy montaż nie znajduje się w komplecie i zależy od inwencji użytkownika).

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- producent: Cold Steel
- stal: 420
- materiał rękojeści: Kraton
- grubość głowni: 2mm
- długość głowni: 38mm
- długość całkowita: 79mm
- masa: 20g
- pochwa: Secure- Ex
Opinie

Możesz być takżezainteresowany produktami

zamawiam Zamknij