Nóż COLD STEEL SRK SK5 (49LCKZ)

389,00 zł Darmowa dostawa
LUB
Opis

Szczegóły

Nóż typu tactical-knife, doskonale łączący cechy noża survivalowego, bojowego i ratowniczego. Cold Steel SRK to od lat bestseller w środowisku pracowników służb mundurowych oraz wśród fanów survivalu. Najnowsza wersja ma skrócony tępy próg (ricasso), przez co krawędź tnąca zaczyna się wcześniej i jest dłuższa.

Ostrze noża zostało wyprowadzone szlifem łagodnie wklęsłym, dzięki czemu osiągnięto kompromis między wytrzymałością a dobrymi właściwościami tnącymi. Wykonane jest ze stali narzędziowej SK-5, wytrzymałej, wysoce odpornej na pęknięcia, wykruszenia i stępienie, a przy tym stosunkowo łatwej do naostrzenia. Głownię noża pokryto czarną powłoką Tuff-Ex™, która eliminuje odblaski i chroni nóż przed korozją. Zakończenie ostrza jest wystarczająco mocne, aby sprostać nawet najtwardszym materiałom, jak również wystarczająco ostre, aby sprawdzić się przy pracach wymagających precyzji.

Rękojeść noża została wykonana z Krey-Ex, a głębokie wcięcia w poprawiają chwyt nawet w zabrudzonej dłoni. Budowa noża jest opisywana jako full-lenght-tang, co oznacza, że trzpień głowni zatopiony w rękojeści sięga jej końca i jest niewiele węższy od niej.

Kabura z tworzywa Secure-Ex ma liczne otwory umożliwiające multipozycyjny montaż.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Długość głowni: 152 mm
Grubość głowni: 5 mm
Stal: SK-5
Rękojeść: Krey-Ex
Pochwa: Secure-Ex
Długość całkowita: 273 mm
Długość rękojeści: 121 mm
Masa: 233 g
Producent: Cold Steel, USA
Opinie

Opinie o Nóż COLD STEEL SRK SK5 (49LCKZ)

Polecam wszystkim .
SRK, niesamowity nóż. Tylko SRK zabrałbym na bezludną wyspę. Co prawda to mój jest ze stali AUS8 ale i ten ze stali SK5 też na pewno podoła każdemu wyzwaniu. Noże SRK to prawdziwe woły robocze.
Ocena
Ryszard (Dodano 18.11.2019)
Doskonały nóż. Warty swojej ceny. Jest to
Doskonały nóż. Warty swojej ceny. Jest to zdecydowanie zakup na lata. Porządna głownia i doskonała rękojeść (naprawdę dobrze się trzyma w dłoni w każdych warunkach).
Prawdziwy nóż, a nie jakaś zabawka, która łatwo się uszkadza.
Ocena
M1990B (Dodano 31.01.2014)
Dodaj swoją opinię
zamawiam Zamknij