Nóż Cold Steel 80PGTK Gi Tanto

Nóż Cold Steel 80PGTK Gi Tanto

Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Nóż Cold Steel 80PGTK Gi Tanto

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: 80PGTK
EAN: 705442009733
W magazynie
Wysyłka w ciągu 24H
Cena promocyjna 177,00 zł Normalna cena 249,00 zł
- nóż typu fixed
- typ ostrza: tanto
- stal węglowa 1055
- rękojeść: polipropylen
- długość ostrza 178mm
- długość całkowita: 304mm
- grubość głowni: 4mm
- waga: 300g
- w zestawie pochwa z Sexure-Ex'u

Cold Steel Gi Tanto to prawdziwy wół roboczy wśród noży survivalowych. Dzięki bardzo wytrzymałej konstrukcji, świetnym materiałom oraz przystępnej cenie jest to jeden z najbardziej popularnych noży terenowych.

Nóż Cold Steel Gi Tanto został zaprojektowany z myślą o ekstremalnym użytkowaniu. Został on wykonany w technologii full tang z jednego kawałka bardzo dobrej stali węglowej 1055. Materiał ten jest odporny na złamania a przy tym bardzo długo zachowuje ostrość roboczą. Głownia posiada bardzo charakterystyczny kształt tanto, który dodatkowo zwiększa wytrzymałość czubka. Na grzbiecie znajduje się wyraźne i długie fałszywe ostrze, które poprawia możliwości penetrujące noża. Dzięki głowni o długości prawie 19 centymetrów i grubości na poziomie 4 milimetrów nóż jest w stanie wykonać i wytrzymać praktycznie dowolne prace obozowe. Rąbanie, batonowanie, umiejętne podważanie czy nawet kopanie w ziemi nie spowodują uszkodzenia konstrukcji noża. Dzięki zastosowaniu niskiego szlifu płaskiego, który nie osłabia głowni, nóż dość dobrze tnie dzięki czemu będzie również w pełni użyteczny w kuchni polowej czy podczas ogniska. U nasady klingi znajduje się długie ricasso, które pełni również rolę choila, na którym możemy oprzeć palec wskazujący podczas precyzyjnej pracy (na przykład podczas obierania warzyw i owoców). Za bezpieczeństwo odpowiada solidny dolny i górny jelec. Dzięki niemu dłoń nie zsunie się na ostrze nawet podczas ciężkiej pracy kiedy nasze palce są mokre bądź brudne. Cała klinga została dodatkowo pokryta warstwą czarnej powłoki, która dobrze zabezpiecza przed korozją oraz chroni przed refleksami świetlnymi.

Rękojeść wykonana w technologii full tang gwarantuje bardzo wysoką wytrzymałość na złamania i zniszczenie. Jej konstrukcja jest prosta i łatwa w utrzymaniu czystości. Do stalowego trzpienia zostały przykręcone za pomocą śrub dwie okładziny wykonane z polipropylenu. Kształt rękojeści jest uniwersalny i umożliwia pewny chwyt osobom o dłoniach różnej wielkości. Nie stanowi również problemu obsługa w rękawicach taktycznych bądź roboczych. W tylnej części rękojeści znajduje się otwór na linkę zabezpieczającą – lanyard hole. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne chociażby podczas rąbania ponieważ możemy dodatkowo zabezpieczyć naszą dłoń przed przypadkowym zranieniem.

W komplecie z nożem otrzymujemy bardzo solidną pochewkę wykonaną z tworzywa Secure-Ex. Pewnie trzyma ona nóż i uniemożliwia przypadkowe wypadnięcie. Dzięki odpowiedniej szlufce możemy cały zestaw zamontować do paska lub oporządzenia. Istnieje możliwość regulacji wysokości szlufki poprzez odkręcenie śrub mocujących i obniżeniu ich wysokości.

Nóż GI Tanto to świetny wybór dla każdego wymagającego użytkownika szukającego niezawodnego narzędzia w każdy teren.

Produkt otrzymujemy zapakowany w duże, kartonowe pudełko producenta.

Więcej informacji
Kod SKU80PGTK
ProducentCOLD STEEL
EAN705442009733
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com