Latarka obronna PepperBall Mobile z wyrzutnią kul gumowych/pieprz. kal.68 Ekp<17J (14351)

999,00 zł Darmowa dostawa
LUB

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Latarka obronna PepperBall MOBILE to poręczne i skuteczne urządzenie obronne dostępne BEZ ZEZWOLENIA.

Lekka, ale skuteczna, nie wymaga czasu oczekiwania i wystrzeliwuje obezwładniające pociski pieprzowe, które tworzą chmurę pieprzu przy uderzeniu, aby skutecznie obezwładnić z odległości nawet 12 metrów.

Wyposażona w łatwy w użyciu duży spust, podwójną latarkę LED i celownik laserowy, latarka PEPPERBALL Mobile jest idealny wybór do ochrony domu, bezpiecznych spacerów i wychodzenia w nocy lub przechowywania w mniejszych przestrzeniach, takich jak schowek lub plecak.

Zasilana sprężonym powietrzem, latarka MOBILE nie ma odrzutu i jest łatwa do załadowania i obsługi.

Zintegrowany celownik laserowy pomaga łatwo namierzyć i trafić w cel.

Wyłącznik bezpieczeństwa zapewnia, że ​​nie wystrzeli przypadkowo.

Z wyglądu przypomina zwykłą domowa latarkę, ale w razie zagrożenia wystarczy ją odbezpieczyć, wycelować i nacisnąć spust, a wystrzeliwana z niej kula pieprzowa lub gumowa skutecznie obezwładni napastnika.

Kula pieprzowa po trafieniu w cel pęka i zawarty w niej pył pieprzowy tworzy natychmiast chumę pieprzową obezwładniającą na czas ok. 30 minut.

Nie pozostawia żadnych długotrwałych obrażeń.

Zawarty w kuli pieprz obezwładniający jest środkiem biologicznym. Działa także skutecznie na osoby pod wpływem alkocholu, narkotykjów i innych środków odurzających.

Wyposażony w łatwy w użyciu duży spust, podwójną latarkę LED i celownik laserowy, MOBILE jest idealny do ochrony domu, chodzenia w nocy. 

Przechowywania w mniejszych przestrzeniach w podróży, takich jak schowek lub plecak.

Zasilany sprężonym CO-2, MOBILE nie ma odrzutu i jest łatwy do załadowania i obsługi.

Zintegrowany celownik laserowy pomaga łatwo namierzyć i trafić w cel.

Wyłącznik bezpieczeństwa zapewnia, że nie wystrzeli, dopóki nie będziesz gotowy do strzału.

 

Zestaw zawiera:

1 latarka obronna PepperBall Mobile
6 pocisków pieprzowych LIVE SD PepperBall
12 pocisków treningowych, pudrowych kal. .68
3 naboje CO2 8g

 

Pytania i odpowiedzi o Latarce Pepperball LifeLite Mobile

1. Ile pocisków mieści MOBILE?
MOBILE posiada trzy pociski

2. Jak daleko MOBILE może wystrzelić pocisk?
MOBILE może sięgnąć nawet 13 metrów.

3. Czy pocisk musi trafić napastnika, aby był skuteczny?
Pocisk PepperBall tworzy chmurę o efektywnej średnicy 4-5 metrów. Nie musisz strzelać bezpośrednio w napastnika, aby chmura PepperBall PAVA była skuteczna.

 

Dane techniczne:

Rozmiar: dł. 23cm x szer. 5,8 cm x wys. 6,5 cm
Waga: 635 g
Siła światła: 350 lumenów

Kaliber kul: .68
Maksymalna odległość obezwładnienia: 12 metrów
Pojemność magazynka: 3 kule 
Źródło zasilania: kapsuła CO2 8g (stosuj kapsuły marki PepperBall lub Kayser)
Zalecana temperatura pracy: od -7 °C do + 43 °C

Test latarki Pepperball Mobile

Aktywny składnik gazu pieprzowego ma długą historię udowodnionej skuteczności i istnieje, do wyboru kilka opcji jego wykorzystania.

Jedną z firm, która z powodzeniem pracowała nad rozszerzeniem skutecznego zasięgu OC, jest amerykańska firma PepperBall.

W 2018 r. firma wykorzystała swoje doświadczenie w systemach obronnych wykorzystujących OC dalekiego zasięgu dla wojska i organów ścigania, aby finalnie wyprodukować 5-strzałową wyrzutnię kulek pieprzowych LifeLite do użytku cywilnego. Zainspirowany rekreacyjnymi pistoletami do paintballa, PepperBall LifeLite wykorzystuje kapsuły ze sprężonym gazem CO2 do wystrzeliwania kapsułek o średnicy 0,68" w kształcie kuli wypełnionych proszkiem pieprzowym OC. Gdy kulki uderzają w zamierzony cel lub twardą powierzchnię w pobliżu celu, pękają, aby uwolnić chmurę obezwładniającego i duszącego pyłu, który dostaje się do oczu, nosa i gardła napastnika.

Life Lite Mobile wygląda i działa jak zwykła latarka ręczna.

Chociaż broń palna i gaz pieprzowy są ograniczone do zastosowań obronnych, LifeLite jest urządzeniem podwójnego zastosowania, które można wykorzystać jako latarkę, gdy zabraknie prądu lub podczas patrolu nocnego. Kiedy testowałem oryginalny LifeLite, jedyną krytyką, jaką miałem, był jego stosunkowo duży rozmiar. Wspomniałem ludziom z PepperBall, że mam nadzieję, że zaoferują coś mniejszego, co lepiej pasowałoby do plecaków, schowków na rękawiczki lub do wyprowadzania psa. Niedawno firma wypuściła bardziej kompaktowy model o nazwie LifeLite Mobile. Oto bliższe spojrzenie na to, jak to działa, niektóre zmiany w funkcjach wraz z wynikami testów wydajności.

Zamiast pistoletu lub przedmiotu przypominającego pistolet, LifeLite Mobile wygląda i działa jak ręczna latarka. Metalowa obudowa ma srebrne wykończenie z czarnymi powierzchniami chwytnymi. W przedniej części wyrzutni znajdują się dwie diody LED, które zapewniają 350 lumenów białego światła i celownik laserowy. Wszystkie są zasilane trzema bateriami AAA, które są wkładane do uchwytu. Przód latarki posiada trzy porty. Górna zakrętka zamyka port na 8 gramową kapsułę CO-2. Port dolny to miejsce gdzie ładujemy 3 kule pieprzowe polimerowe lub gumowe. Centralny port pozostaje odsłonięty i działa jako wyrzutnia kul. Tylny koniec chwytu jest wyposażony w regulowaną smycz na nadgarstek.

Jedną z rzeczy, które doceniam w serii LifeLite, jest przemyślana konfiguracja elementów sterujących. Firma bardzo dbała o to, aby klienci nie uruchomili wyrzutni podczas włączania i wyłączania światła lub odwrotnie. System startowy i latarka działają niezależnie od siebie za pomocą wyraźnie różnych przycisków i dźwigni. Oznacza to, że wyrzutnia będzie nadal strzelać, jeśli baterie światła i lasera wyczerpią się, a latarka będzie nadal świecić po odpaleniu wyrzutni.

Latarka uruchamiana jest małym okrągłym gumowym przyciskiem umieszczonym po prawej stronie obudowy. Ten przycisk przełącza światło w trzy tryby, w tym stałe włączanie, światło stroboskopowe i awaryjny stroboskop S.O.S. Dźwignia bezpiecznika wyrzutni znajduje się po lewej stronie lampy z wyraźnie zaznaczonymi czerwonymi OZNACZENIAMI pozycje SAFE - ZABEZPIECZONY I FIRE - ODBEZPIECZONY. W pozycji SAFE -ZABEZPIECZONY czerwona dźwignia blokuje przycisk spustu, aby urządzenie nie odpaliło. Przesunięcie dźwigni do przodu do pozycji FIRE aktywuje czerwony celownik laserowy i zwalnia duży, teksturowany przycisk spustu znajdujący się na górze wyrzutni. Latarka posiada wbudowany celownik laserowy który możemy dodatkowo regulować. 

Latarka posiada system przebicia kapsuły CO-2 przy pierwszym strzale co pozwala na to że urządzenie to jest zawsze naładowane i gotowe do uzycia. Nie ma obawy, że gaz w załadowanej kiedys kapsule już dawno sie ulotnił. W celu pierwszego przebicia przycisk spustu wymaga dodatkowego naciśnięcia, aby wystrzelić pierwszą kulkę w magazynku, ponieważ to własnie, pierwsze naciśnięcie powoduje przebicie kapsuły z gazem CO2. Następnie Mobile można wystrzelić jeszcze dwa razy z lżejszym naciśnięciem dla każdego z pozostałych strzałów. Wymiana kanistra z gazem CO2 i ponowne załadowanie trzech kulek pieprzowych to także szybka i łatwa operacja.

Kapsuły CO-2 8 g dostarczone wraz z lartarką zawierały wystarczające ciśnienie, aby wystrzelić do sześciu kulek pieprzowych z pełną mocą, pozostawiając trochę ciśnienia. Nie należy jednak przechowywać urządzenia LifeLite ze zużyta kapsułą, która jest juz przebita, ponieważ gaz wycieknie w ciagu kilku dni. Jeśli Mobile zostanie odpalony, w celach treningowych lub w obronie, kapsułę z gazem należy wymienić na nową wraz z kulkami pieprzu aby zawsze była gotowa do szybkiego i pewnego uzycia.

Aby przetestować celność mobilnej wyrzutni, zdecydowałem się wystrzelić sześć strzałów do tarczy Birchwood Casey 12x18" Dirty Bird przy podanym maksymalnym skutecznym zasięgu 13 metrów. Dla porównania mały gaz pieprzowy ma efektywny zasięg od około 3 do 6 m. Kiedy przeprowadzamy testy celności dla broni ręcznej na odległość, pistolety kompaktowe (lufy między 3,5" and 4”) strzela z 15 jardów, podczas gdy pistolety subkompaktowe (lufy krótsze niż 3,5”) są testowane z 7 jardów.

Z Mobile można wygodnie strzelać jedną ręką na krótszych dystansach. Chciałem jednak ustabilizować go tak bardzo, jak to możliwe podczas strzałów z 13 metrów, więc trzymałem go w dwóch rękach na poziomie talii z celownikiem laserowym wycelowanym w pomarańczową tarczę celu. Wszystkie sześć strzałów było solidnymi trafieniami w środek masy, a wszystkie kapsuły rozbijały się i formowały chmury kurzu tak, jak powinny, nawet na maksymalnej odległości.

PepperBall LifeLite Mobile to niezawodna, trwała i dokładna alternatywa dla gazu pieprzowego o znacznie większym zasięgu działania, a także poręczna latarka do oświetlenia terenu. W przeciwieństwie do niektórych produktów w postaci gazu pieprzowego, które muszą być rozpylane bezpośrednio na oczy lub twarz, aby były skuteczne, kulki PepperBall wytwarzają skuteczne chmury proszku OC, które mogą powstrzymać zagrożenie uderzeniem w napastnika lub agresywnego psa lub w ziemię przed nim a duża chmura gazu skutecznie go obezwładni. Nadaje się również do wędrówek, biwakowania lub wycieczek drogowych w miejscach, w których noszenie pistoletu byłoby problematyczne. Podobnie jak w przypadku sprayów pieprzowych OC, posiadanie wyrzutni LifeLite nie wymaga żadnego pozwolenia. Energia kinetyczna pocisku nie przekracza w nim 17 dżuli.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Dane techniczne:

Rozmiar: dł. 23cm x szer. 5,8 cm x wys. 6,5 cm
Waga: 635 g
Siła światła: 350 lumenów

Kaliber kul: .68
Maksymalna odległość obezwładnienia: 12 metrów
Pojemność magazynka: 3 kule 
Źródło zasilania: kapsuła CO2 8g (stosuj kapsuły marki PepperBall lub Kayser)
Zalecana temperatura pracy: od -7 °C do + 43 °C

Opinie

Możesz być takżezainteresowany produktami

zamawiam Zamknij