W dniach 5-7 czerwca 2015 wydarzeniem patronującym zdobywaniu wiedzy o przetrwaniu będzie I Konwent Preppers w Warszawie. Najpełniejszym określeniem tej otwartej inicjatywy Preppersów jest uniwersalny survival.

Preppersi są ludźmi gotowymi na umiejętne radzenie sobie w pojedynkę i gotowymi na współpracę, aby skutecznie rozpoznać i unikać zagrożenia, czasami wręcz w ekstremalnych warunkach naturalnej oraz miejskiej dżungli, ale także w udomowionej, z pozoru bezpiecznej przestrzeni.

Organizatorem i autorem projektu jest firma Serrator Team, której doświadczeni instruktorzy szkoły przetrwania zamierzają wykładać i szkolić uczestników konwentu w Centrum Militarnym Predator (Część Miejska) i w warszawskich lasach (Część Leśna).

Już pierwszej nocy, z 5 na 6 czerwca, będzie można poznać warunki noclegowe Preppersa. W sobotnich i niedzielnych blokach tematycznych uczestnicy zapoznają się ze splotem zagadnień outdoorowych, survivalowych, ratunkowych i taktycznych. Dowiedzą się w Części Miejskiej (6.06.), co i jak ze sobą nosić i wozić w poczuciu gotowości na śmiałe wybrnięcie z codziennych opresji; jak bezpiecznie przetrwać we własnym domu; jak się komunikować; co trzeba mieć podczas ewakuacji. W Części Leśnej (7.06.) przekonają się, jak zrobić schronienie; jak na wyjeździe poruszać się z mapą i kompasem, nawet jak chodzić po bagiennym podłożu. Rozpiętość tematyczna jasno sygnalizuje, że każdy powinien zadbać o przemyślane sposoby przetrwania, dla siebie i innych.

Jednym ze sponsorów tego stymulującego wydarzenia jest nasza marka – broń.pl. Na miejscu przedstawimy swoją ofertę dla preppersów. Osoby, które wypełnią kupony konkursowe na naszym stoisku, wezmą udział w losowaniu 5 nagród o wartości 300 zł każda.

Wszystkie informacje o imprezie i dostępne są na stronie www.konwentpreppers.pl. Udział w konwencie jest płatny.