jaki multitool

Multitool to kompaktowe, ergonomiczne narzędzie, które łączy w sobie różnego rodzaju narzędzia w jednym praktycznym przedmiocie. Stanowi ono doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują wielu różnych narzędzi, ale nie chcą nosić ze sobą całego zestawu każdego dnia. Jaki multitool warto wybrać w związku z tym?

Kiedy warto mieć pod ręką multitool?

Multitoole mogą mieć wiele zastosowań i przydają się w m.in. podczas wypraw outdoorowych. To niezastąpione, uniwersalne narzędzie podczas wędrówek, kempingu czy innych aktywności na świeżym powietrzu. Może posłużyć do przygotowywania posiłków, naprawy ekwipunku, a także do ochrony przed nieoczekiwanymi sytuacjami, a także w radzeniu sobie z trudnym terenem. 

Ponadto multitool sprawdzi się także w codziennym życiu, gdy zaistnieje konieczność dokonania drobnych napraw czy przycinania gałęzi. Multitool z odpowiednimi narzędziami, takimi jak nożyce, noże czy pilnik, może znacząco ułatwić te czynności. Poza tym będzie bardzo przydatny w nagłych sytuacjach czy awariach. W związku z tym nierzadko jest to narzędzie stosowane w pracy mechaników, elektryków czy ratowników. 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Jaki multitool wybrać?

Bez względu na przeznaczenie, multitool musi być solidnie wykonany, aby wytrzymać trudy użytkowania. Materiały, z których jest zrobiony, takie jak stal nierdzewna czy aluminium, powinny być trwałe i odporne na korozję. Warto także sprawdzić, czy narzędzie ma wszystkie niezbędne mechanizmy blokujące, które zapobiegają przypadkowemu zamykaniu się podczas użytkowania.

Poza bezpieczeństwem ważne są także funkcje, które rzeczywiście będą wykorzystywane. Niektóre modele zawierają bardziej zaawansowane narzędzia, takie jak igły, pincety czy ostrza wymienne, co nie zawsze jest potrzebne.

Jakiej firmy multitool warto wybrać?

Multitoole marki Azymut są cenione za ich solidność i trwałość. Azymut specjalizuje się w narzędziach survivalowych i outdoorowych, co oznacza, że ich produkty są zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach. Jeśli planujesz wyprawę na łono natury, multitoole Azymut (np. model Gron) mogą być świetnym wyborem, np. model Gron, który posiada 11 narzędzi (m.in. kombinerki, przecinak, otwieracz, nóż) i dodatkowo 9 bitów

Multitoole Gerber natomiast są dostępne w różnych cenach, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno zaawansowany survivalowiec (np. model Center Drive wyprodukowany ze stali o twardości 420 HC), jak i osoba, która po prostu szuka uniwersalnego narzędzia do codziennego zastosowania, takiego jak z serii Dime, który posiada m.in. szczypce, kombinerki, przecinak do drutu i przewodów, pęsetę, nożyczki, pilnik czy mały śrubokręt płaski. 

Inną propozycją naszego sklepu są produkty szwajcarskiej firma Victorinox, która jest znana przede wszystkim ze swoich klasycznych scyzoryków. Multitoole tej marki są kompaktowe, lekkie i świetne do codziennego noszenia. Model Swiss Tool Spirit posiada ponad 20 funkcji. Szwajcarska precyzja w tym przypadku wiąże się z ceną, która dla przeciętnego użytkownika może być nieco za wysoka. 

Oczywiście w sklepie bron.pl znajduje się znacznie więcej multitooli innych producentów, na które warto zwrócić uwagę. Popularnością cieszą się wszak także marki takie jak Leatherman czy Ganzo. Szczególnie produkty tej drugiej firmy przypadną do gustu osobom, które szukają tańszego, ale wciąż solidnego rozwiązania.