Pisząc o domowej strzelnicy mamy oczywiście na myśli strzelanie z urządzeń pneumatycznych(wiatrówek o mocy do 17J) , których nie należy mylić z bronią pneumatyczną (tzw.FAC). Ponieważ z broni pneumatycznej można strzelać jedynie na terenie koncesjonowanych strzelnic.

Wbrew pozorom, przygotowanie bezpiecznej strzelnicy nie jest trudnym przedsięwzięciem. Wystarczy pokój, korytarz, garaż lub komórka.

Jeśli dysponujemy którymś z powyższych „lokali” reszta przygotowań to pestka. Teraz należy przygotować kulochwyt, zwany czasem kulołapem.

 

 

Kulochwyt – najlepiej sprawdzi się profesjonalny stalowy kulochwyt, z ukośną ścianką w którą będzie uderzać śrut. Jednak można wykonać improwizowany kulochwyt z miękkiego materiału, np. z kilku warstw luźno wiszącej starej wykładziny. Kulochwyty można łączyć np. przed improwizowanym kulochwytem z wykładziny ustawić profesjonalny kulochwyt ze stali, co dodatkowo zabezpieczy znajdującą się za nim ścianę. W przypadku mocniejszych wiatrówek, polecam zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia ściany w postaci grubej deski za kulochwytami.

 

 

Przed strzelaniem należy uprzedzić o tym fakcie domowników i zabezpieczyć miejsce strzelania w taki sposób, który całkowicie wykluczy możliwość wejścia osoby postronnej na tor strzału.

To wszystko, teraz wystarczy wiatrówka, śrut oraz okulary ochronne zabezpieczające oczy przed ewentualnymi rykoszetami i odłamkami ołowiu.

Życzę udanej i bezpiecznej zabawy :)

UWAGA !!! ZAWSZE ZASTOSUJ DUŻY MARGINES BEZPIECZEŃSTWA! PAMIĘTAJ JEŚLI COŚ MOŻE PÓJŚĆ ŹLE, TO TAK WŁAŚNIE SIĘ STANIE. Powyższy tekst jest ogólnikowym poradnikiem, który ma za zadanie pomóc w przygotowaniu strzelnicy. W zależności od warunków jakimi dysponujemy należy odpowiednio zabezpieczyć miejsce strzelania, jak i przedmioty które mogą ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu

Pamiętaj, wiatrówki nie są zabawkami, nieodpowiedzialne użytkowane może spowodować trwałe obrażenia a nawet śmierć.