WEBLEY

Webley i Scott - karabiny wiatrówki od 1790 roku

Webley i Scott to jedna z najstarszych nazwisk w branży strzeleckiej z prawie dwustuletnią historią produkcji jednych z najsłynniejszych broni palnych, jakie kiedykolwiek widział świat - rewolweru Webely, strzelb i karabinów Webley. 

Webley został założony pod koniec XVIII wieku przez Williama Daviesa, który pierwotnie produkował formy kulowe. W 1834 r. Firma została przejęta przez jego zięcia, Philipa Webleya, i jego brata, Jamesa, który rozpoczął produkcję broni sportowej. Dwóch synów, Thomas i Henry, weszli do rodzinnej firmy w latach sześćdziesiątych XIX wieku. W następnych latach Webley wyprodukował kilka rodzajów pistoletów, w tym rewolwery hukowe, a także rewolwery palne. To właśnie na produkcji pistoletów, Webley stał się sławny. 

Produkcja Webleya pierwotnie składała się z ręcznie wytwarzanej broni palnej, choć później wprowadzono masową produkcję, aby zaopatrywać policję i odbiorców wojskowych.

W ostatnich latach marka przechodziła z rąk do rąk. Obecnie pod marką Webley produkowane są dla firmy ASG Dania - karabinki wiatrówkowe.  

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)