Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Pistolet WALTHER CP99 Compact - test wiatrówki

‹‹ powrót do testów wiatrówek

Pistolet WALTHER CP99 Compact - test wiatrówki, cz. 1

Pistolet WALTHER CP99 Compact - test wiatrówki, cz. 2

Jest taki pistolet, który zrobił nie małą rewolucję w świecie wiatrówek w momencie swojej premiery. Od tego wydarzenia minęło już 9 lat, a on cały czas dobrze się sprzedaje. Mowa o CP99 Compact, pistolecie zasilanym dwunastogramową kapsułą CO2 montowaną wewnątrz rękojeści. Dlaczego akurat ten pistolet zdobył takie uznanie strzelców? Zapewne dlatego, że doceniono jakość wykonania, dobre parametry, ale przede wszystkim świetny blow-back, który nie był jeszcze tak często spotykany w wiatrówkach krótkich.

Przyjrzyjmy się zatem konstrukcji wiatrówki CP99 Compact, której wykonanie stoi na wysokim poziomie. Zamek jest z metalu, natomiast szkielet z wytrzymałego polimeru. Podobnie zbudowany jest P99, czyli bojowa wersja wiatrówki CP99 (na śrut typu diabolo) będącej większą wersją CP99 Compact. Ponadto, na szkielecie i zamku znajdują się oryginalne logo firmy Walther i oznaczenia informujące nas o tym, że Compact to wiatrówka o sile wystrzału nie przekraczającej 7,5 Joula. Inną metalową częścią jest magazynek. Mieści 18 stalowych kulek kal. 4,46 mm typu BB'S. Ładowanie tego śrutu odbywa się szybko i nie powinno sprawić nikomu trudności. Warto wspomnieć, że wyciąganie magazynka odbywa się bardzo podobnie jak w broni ostrej, tj. zwalniacz znajduje się przy kabłąku z obydwu stron, co jest wygodne zarówno dla lewo-, jak i praworęcznych strzelców.

Aby załadować kapsułę CO2, musimy zdjąć zaślepkę znajdującą się z tyłu rękojeści. Następnie, najpierw odkręcamy śrubkę w środku, później podstawę rękojeści (która w istocie jest śrubą) przekręcamy w kierunku OPEN. Wkładamy kapsułę i dokręcamy śrubeczkę w środku aż do wyraźnego oporu. Pozostaje nam tylko przekręcenie podstawy rękojeści w kierunku POWER. W tym momencie kapsuła zostaje przebita i uszczelniona. Zakładamy zaślepkę i pistolet jest gotowy do strzału. Oczywiście, teraz należy przekręcić bezpiecznik w kierunku FIRE. Przy okazji powiem o tym, że czerwona kropka przy bezpieczniku, jak i u podstawy zamka (którą mamy na wprost swoich oczu) informują nas, że pistolet jest odbezpieczony.

Strzelanie z Compacta to niezła radocha, głównie za sprawą mocnego odrzutu zamka, dzięki czemu użytkowanie wiatrówki nabiera realizmu. Co prawda, strzały nie są zbyt mocne, ponieważ ruch zamka i wystrzelenie kulki absorbują część gazu.

Zobacz produkt w ofercie sklepu broń.pl

Wiatrówka Walther CP99 Compact

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com