Smith & Wesson

Smith&Wesson
 

Smith&Wesson - wiatrówki pistolety, rewolwery

 

Historia największej w USA firmy produkującej broń palną sięga 1857 roku.

Horacy Smith (1808-1893) i Daniel Wesson (1825-1906) założyli wtedy przedsiębiorstwo, które uzyskało ochronę patentową rewolweru odtylcowego. Patent wygasł dopiero w 1869 roku.

Współpraca konstruktorów zaczęła się jednak jeszcze przed oficjalnym założeniem firmy, bo już w 1852 roku. Jej owocem był opatentowany pistolet lever action z magazynkiem rurowym na amunicję w kalibrze .31. Firma wsławiła się także wynalezieniem znakomitej amunicji zespolonej, która do dzisiaj jest standardem uzbrojenia na całym świecie. Najbardziej znane naboje rewolwerowe .38 Special i .357 Magnum to właśnie zasługa firmy SMITH&WESSON.

Rozpoznawalność tej marki jest jedną z najwyższych w branży, dzięki niezawodności i dużej skuteczności działania rewolwerów. Wpływ na taką pozycję miały także filmy o Brudnym Harrym z Clintem Eastwoodem – kreowany przez aktora bohater posługiwał się rewolwerem, tj. modelem 29 w kalibrze .44 Magnum.

Bohaterem z realnego świata, używającym rewolwerów SMITH&WESSON (modelu 625) jest Jerry Miculek - najszybszy rewolwerowiec na świecie, do którego należy co najmniej dziesięć rekordów świata i tytułów w różnych dyscyplinach strzeleckich. Jest on także oficjalnym użytkownikiem broni SMITH&WESSON i ma spory udział w projektowaniu niektórych rewolwerów. Dzięki niemu powstała specjalna wersja rewolweru 625, która w nazwie ma oznaczenie JM.

SMITH&WESSON to także renomowany producent pistoletów. Pierwszym nowoczesnym pistoletem samopowtarzalnym tej firmy był model 39 - broń używana między innymi przez żołnierzy amerykańskich sił specjalnych podczas wojny w Wietnamie. Do najnowszych produkcji tej firmy należy lekki pistolet na szkielecie z tworzywa sztucznego Smith&Wesson M&P, czyli Military and Police, którego wersje pneumatyczne produkuje niemiecka firma UMAREX.

Dzięki koncernowi UMAREX możemy się cieszyć także modelami 586, oraz M&P w wersji pneumatycznej - dostępnej dla każdego.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

9 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

9 produkt(ów)