Pałka teleskopowa baton sprężynowa GUARD 21" (2.19121)

49,00 zł
LUB

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Pałka teleskopowa baton sprężynowa KOLTER-GUARD 21" to proste w obsłudze, sprawdzone narzędzie do samoobrony, które dzięki swej rozsuwanej konstrukcji możemy zawsze nosić przy sobie.


Pałka sprężynowa (tzw. blackjack) została opracowana podczas II wojny światowej na potrzeby Policji w Anglii i USA, w lekko zmodyfikowanej formie stosowana jest do tej pory przez cywilnych użytkowników.


Pałka posiada elastyczną konstrukcję, dzięki zastosowaniu metalowej drobnozwojowej sprężyny o dużej dynamice. Na budowę pałki składają się 3 rozsuwane moduły oraz bezpieczne zakończenie w postaci gumowej nasadki. Pałka rozkładana jest jedną ręką, poprzez energiczne opuszczenie w dół (lub podniesienie do góry). Siła bezwładności błyskawicznie rozsuwa tuleje pałki i automatycznie blokuje ją w pozycji gotowej do użycia. Zastosowanie sprężyny zakończonej nasadką powoduje, że nawet przy zaangażowaniu niewielkiej siły wywołanej ruchem nadgarstka, energia uderzenia jest duża, porównywalna do efektu bicza.


Pałka po zsunięciu zmniejsza swoją długość do 22 cm, umożliwiając jej wygodne noszenie na co dzień. Łatwość przenoszenia i wysoka efektywność w obronie, powodują, że teleskopowe pałki sprężynowe cieszą się na rynku cywilnym nie słabnącą popularnością.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- producent: Kolter Guard
- złożona - 22 cm
- rozłożona - 53 cm
Opinie
zamawiam Zamknij