Nóż składany Master Cutlery M-Tech Karambit (MT-529BK)

49,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Nóż Master Cutlery M-Tech Karambit to nowoczesny oraz ciekawy stylistycznie nóż o charakterystycznym kształcie nawiązującym do klasycznych noży o nazwie Karambit.


Karambit (zwany również kerambitem) to charakterystyczny rodzaj noża, którego cechują zakrzywione ostrze oraz rozpoznawalny otwór znajdujący się na końcu rękojeści. Noże tego typu wywodzą się z południowo-wschodniej Azji, głównie z rejonów Indonezji, Malajów oraz Filipin. Pierwotnie służyły one jako narzędzia rolnicze, a z biegiem lat ugruntowały swoją pozycję również w zakresie sztuk walki. Aktualnie nóż tego typu jest jednym z elementów bardzo popularnej gry – Counter Strike – Global Offensive.


Głownia modelu M-Tech Karambit została wykonana ze stali nierdzewnej typu 440. Taki dobór materiału jest odpowiedni dla tego rodzaju noży, ponieważ zapewnia nierdzewność w codziennym użytkowaniu. Dodatkowymi zaletami jest dobre trzymanie ostrości roboczej oraz bezproblemowe i szybkie ostrzenie. Głownia posiada charakterystyczny zakrzywiony kształt, który w terminologii nożowej nazywa się warncliff. Ta krawędź tnąca jest zakończona ostrym i bardzo agresywnym czubkiem. Taki profil ostrza służy do efektywnych i głębokich cięć. Ciekawy kształt głowni został urozmaicony o długie fałszywe ostrze oraz rampę pod kciuk, na której opieramy palec podczas pracy. Za płynność cięcia odpowiada praktyczny szlif wklęsły. Cała powierzchnia głowni została pokryta czarną powłoką, która chroni przed korozją oraz refleksami świetlnymi.

Do jednoręcznego otwierania noża służą dwa sposoby:

- Obustronny i symetryczny kołek,
- Flipper, który w pozycji zamkniętej znajduje się na grzbiecie konstrukcji. Po otwarciu głowni pełni on rolę jelca chroniącego przed zsunięciem się dłoni na ostrze.

Obie metody otwierania noża są wygodne zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych.


Rękojeść modelu M-tech Karambit to zdecydowanie duży atut całej konstrukcji. Została ona zaprojektowana z pomysłem, wyczuciem dobrego smaku oraz nowoczesnych trendów designerskich. Jej konstrukcja opiera się na pełnych stalowych linersach, do których zostały przykręcone okładziny wykonane z aluminium. Takie połączenie gwarantuje stabilność i wytrzymałość całego noża. Rękojeść posiada futurystyczny kształt, jednak zachowana została klasyczna cecha karambitu – duży otwór w zakończeniu chwytu. Pozwala on na umieszczenie w nim palca, co stabilizuje i umacnia chwyt.

W rękojeści zastosowano mechanizm blokujący ostrze – liner lock. Jest to blokada łatwa i prosta w obsłudze, a przy tym niezawodna. Rękojeść posiada ażurową konstrukcję z ciekawie zaaranżowanymi otworami odciążającymi w rękojeści. Dużym atutem są ciekawe dodatki stylistyczne w postaci estetycznego, anodyzowanego na czerwono backspacera oraz utrzymanej w tym samym kolorze obudowy śruby osi głównej. Na grzbiecie znajduje się ciekawie zaimplementowana, łukowata rampa pod kciuk. Jest ona poprzecznie ponacinana, co zapewnia wygodne oparcie dla palca.


Do przenoszenia noża w kieszeni służy klasyczne rozwiązanie w postaci odkręcanego, stalowego klipsa.


Nóż otrzymujemy zapakowany w estetyczne, kartonowe pudełko producenta.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Producent: Master Cutlery
Opinie
zamawiam Zamknij