Ostatnią rynkową ciekawostką, jest oferta szwedzkiego producenta broni VO Gun Rifle, który proponuje karabin limitowanej edycji w cenie … jedynie $820 000 za sztukę, co zapewnia mu pozycję najdroższego na świecie.

Karabin VO Falcon Edition stanowi hołd dla głębokiej tradycji arabskiego sokolnictwa, czego wyrazem są piękne grawerunki z motywem sokoła wędrownego, o ekskluzywnym wykończeniu. Produkcja VO Falcon będzie ograniczona do zaledwie kilku sztuk rocznie. Firma VO znalazła uznanie i szacunek króla Szwecji Karola XVI Gustava oraz odniosła wielki sukces, dzięki swym ultra ekskluzywnym karabinom wytwarzanym na rynek Bliskiego Wschodu. Ogromnym entuzjastą koncernu VO jest między innymi Szejk Mohammed bin Zayed Al Nahyan z rodziny królewskiej z Abu Dhabi.

Oczywiście większość z nas nie stanowi potencjalnego targetu marketingowego dla tego produktu. ;)  Można się również założyć, że tani amerykański karabin Savage ( w cenie $300 ) jest na pewno dużo celniejszy aniżeli Falcon. Unikalność i cena powodują jednak, że zapewne nikt z tego karabinu nie będzie strzelał, co rozwiązuje powyższy problem. Kto bowiem przy zdrowych zmysłach zdetonuje proch w wartym $800 000 kawałku zdobionej rury… nikt, poza tonącym w bogactwie szejku naftowym ;)