Zatyczki do uszu 3M Peltor Combat Arms Earplugs 4.1

55,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły


Zatyczki do uszu 3M Peltor Combat Arms Earplugs 4.1 to półaktywne ochronniki słuchu ze specjalnym wewnętrznym kanalikiem przepuszczającym dźwięk do ucha, który w razie potrzeby można zamknąć za pomocą zewnętrznego przełącznika. Nowość 2015!


W przeciwieństwie do standardowych ochronników w formie słuchawek zewnętrznych, zatyczki do uszu 3M Peltor Combat Arms Earplugs 4.1 są lekkie, nie obejmują małżowiny usznej i nie powodują pocenia oraz dyskomfortu podczas dłuższego noszenia. Nie wymagają również zewnętrznego zasilania, filtr akustyczny działa bowiem w sposób mechaniczny.

Minimalny ciężar, kompaktowy rozmiar, niska cena oraz praktyczna niezniszczalność i odporność na warunki atmosferyczne to kolejne zalety zatyczek do uszu 3M Peltor Combat Arms Earplugs 4.1.


Tryb działania


Tryb otwarty – umożliwia prowadzenie rozmowy, słyszymy dźwięki otoczenia. W momencie wystąpienia hałasu impulsowego, wewnętrzny filtr akustyczny redukuje częściowo falę dźwięku, co w efekcie obniża natężenie hałasu.

Tryb zamknięty – zapewnia ochronę słuchu w wyższym stopniu, zalecany przy ciągłym, uciążliwym hałasie (przelot w samolocie, pojeździe opancerzonym, praca przy maszynach). W tym trybie praktycznie nie słyszmy dźwięków otoczenia, niemożliwe jest prowadzenie rozmów.

Aktywacja trybów następuje poprzez naciśnięcie dwustrefowego włącznika, tj. CAE – tryb otwarty; 3M – tryb zamknięty. Powiększony przełącznik może być wygodnie obsługiwany w rękawiczkach taktycznych.


Subiektywne tłumienie hałasu wg normy EN352-2:2002:

- w trybie zamkniętym SNR = 28 dB

- w trybie otwartym SNR = 16 dB


W zestawie: 2 wymienne kabelki silikonowe, pudełko do przenoszenia.


Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

producent: 3M Peltor
materiał: silikon

Opinie
zamawiam Zamknij