Chcę kupić wiatrówkę - od czego zacząć?

‹‹ powrót do wiedzy

 

Przed zakupem wiatrówki, najlepiej usystematyzować wiedzę na temat strzelectwa rekreacyjnego, poznać różne rodzaje wiatrówek, różne sposoby ich napędu, kalibry, materiały, producentów, dystrybutorów, serwisy itp. Wiedzę o wiatrówkach można czerpać z internetu, katalogów, czasopism, takich jak ARSENAŁ i STRZAŁ oraz książek. W internecie można znaleźć wiele witryn oraz niejedno forum zajmujące się tym sportem i sprzętem wiatrówkowym. Na takich stronach można znaleźć wiele informacji o wiatrówkach, doborze osprzętu oraz o samym strzelaniu.

Przed zakupem dobrze jest zadbać o bezpieczne miejsce, w którym zamierzamy strzelać. Oprócz koncesjonowanych strzelnic, gdzie można strzelać z broni palnej oraz wszystkich typów wiatrówek, może to być np. ogródek własnego domu, ogródek działkowy, las, pole, łąka, nieużytki rolne, podwórko itp. W każdym z tych miejsc najważniejsze jest bezpieczeństwo nasze oraz osób postronnych. Warto więc zadbać o odpowiednie zabezpieczenie, takie jak: taśma odgradzająca (np. biało-czerwona), kulochwyt metalowy do tarcz, duży kulochwyt na chybione strzały o wymiarach minimum 2x2 metry (np. zbity z desek). Są także miejsca, w których rzeźba terenu sprzyja strzelaniu z wiatrówek, np. wał przeciwpowodziowy, czy pagórek itp. Tworzy się wtedy naturalny kulochwyt, który najlepiej odgrodzić taśmą markującą.

Dobrym miejscem na bezpieczne strzelanie z wiatrówek są także stare opuszczone strzelnice wojskowe lub policyjne. Są tam z reguły wały usypane z piasku oraz murowane ściany. Dobrym pomysłem jest zawsze powiadomienie sąsiadów lub innych osób postronnych o zamiarze strzelania z wiatrówki z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa, żeby nie wzbudzać niepotrzebnej sensacji.

 

wiatrówka pistolet p08 legends

wiatrówka karabinek pcp rotex