Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Zastosowanie ogrzewaczy ciała

‹‹ powrót do wiedzy

 

ogrzewacze ciała


Rolą ogrzewaczy jest wytworzenie ciepła i rozgrzanie pewnych części ciała, takich jak na przykład dłonie lub stopy. Na rynku dostępne są różne rodzaje ogrzewaczy. Ze względu na ich zastosowanie wyróżnia się głównie ogrzewacze stóp i ogrzewacze dłoni. Ogrzewacze znajdują zastosowanie między innymi w medycynie, podczas górskich wypraw bądź kiedy marzniemy na przystanku, czekając na autobus. Jak widać, ogrzewacze mają bardzo szerokie zastosowanie.


Na szlaku

Wytrawny turysta przewiduje możliwe scenariusze wyprawy. Jednym z najważniejszych aspektów jest dobre przygotowanie się do warunków pogodowych. Pamiętajmy, że przenikliwe zimno nie tylko może odebrać przyjemność z wędrówki, ale także zagrozić naszemu zdrowiu. Wiedzą o tym zwłaszcza osoby uprawiające turystykę zimową. Dlatego przygotowując się do wyprawy, rajdu czy niewinnej wycieczki, warto zabrać jakiś ogrzewacz ciała. Podczas dłuższego wypadu często jesteśmy zdani tylko na siebie i swoich towarzyszy. Ogrzewacz dłoni jest małym, ale jakże często przydatnym przedmiotem podczas takiej eskapady. Dłonie są szczególnie narażone podczas długich marszy na działanie niskich temperatur. Przemarznięte ręce uniemożliwiają nam komfortowe korzystanie z przedmiotów takich, jak np. mapa. Skóra staje się bardziej podatna na pęknięcia, a w ekstremalnych warunkach dłonie mogą zostać poważnie odmrożone. Użycie ogrzewacza benzynowego lub chemicznego, kiedy zaczyna nam być zimno w palce, pozwoli się uchronić przed nieprzyjemnymi skutkami zimna. Dlatego ogrzewacze dłoni są używane bardzo często przez turystów.

Dla tych, co stoją w bezruchu

Dozorcy, strażnicy parkingowi, pasażerowie czekający na autobus i wszyscy inni, którzy stoją na zimnie także docenią zalety ogrzewaczy osobistych. Oczywiście poza ogrzewaczami dłoni, bardzo dobrze sprawdzą się ogrzewacze stóp. Najlepiej, jeżeli taki ogrzewacz jest w formie wkładki do butów, pozwala nam to utrzymywać cały czas ciepłe stopy gdziekolwiek się znajdziemy. Godne polecenia są grzewcze wkładki termiczne, które wykorzystują naturalne pole elektromagnetyczne ciała i przyczyniają się do pobudzenia krążenia krwi. Bardzo dobrze spiszą się również elektryczne wkładki na baterie. Wkładki tego typu posiadają wbudowane płytki grzewcze i dają ciepło w granicach 43 stopni Celsjusza przez 7 – 10 godzin. Jeżeli nie będziemy się przemieszczać, to można również użyć ogrzewaczy chemicznych w formie wkładek do butów. Dają one ciepło nawet do 2 godzin.

W pociągu i na plenerowym koncercie

Ile razy zdarzyło Ci się jechać zimą w przedziale bez ogrzewania? A może wieczorny koncert na świeżym powietrzu zmusił Twoja dziewczynę do założenia grubego sweterka? No, właśnie. Są to sytuacje, które mogą nas zaskoczyć i popsuć cały dzień. A wystarczy mieć w kieszeni niewielki ogrzewacz do dłoni, aby nic nie zakłóciło nam podróży, koncertu i wielu innych wydarzeń w naszym życiu. Ogrzewacze występujące na rynku (zarówno chemiczne, jak i benzynowe) to naprawdę małe przedmioty, które z powodzeniem można nosić przy sobie. Ich niewielka cena i bezpieczeństwo sprawiają, że cieszą się w Polsce rosnącą popularnością.