Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Jak przetrwać w górach?

‹‹ powrót do wiedzy

 

Jak przetrwać w górach? Odpowiedzi na to pytanie poszukują zapewne ci, którzy są wielbicielami górskich wypraw i wędrówek. Z pewnością przetrwać na wyprawie w górach może osoba, która przed wyjazdem zgromadzi najbardziej pożyteczny sprzęt i będzie potrafiła posłużyć się nim później. Drugim czynnikiem jest gotowość na wysiłek pokonania trudniejszych partii gór i niższej rzeźby terenu, stawiającej pieszym nie mniej wyzwań. W sezonie letnim i zimowym nieco inaczej wyposażymy się na szlak. Są jednak pewne podstawowe założenia, bez których nie ma co myśleć o survivalu w górach.

Kompletowanie ekwipunku zaczynamy od wyboru plecaka, który jest wygodny i nie obciąża za bardzo pleców. Powinien być pojemny, z bocznymi kieszeniami i tzw. kominem na dopakowanie kilku rzeczy. Jeśli na przodzie plecaka są pasy, możemy dopiąć karimatę lub śpiwór. W ciągłej wędrówce między schroniskami nosimy wszystko ze sobą. Gdy jednak chcemy wybrać się na szlak i za kilka godzin wrócić do schroniska, prowiant i akcesoria, takie jak nóż, scyzoryk, kompas i termos, pomieścimy w mniejszym plecaku.

Marsz po górskich podłożach wskazany jest w obuwiu, które ma kilka zasadniczych cech, tj. wkładki amortyzujące i antypoślizgową podeszwę do odprowadzania wody i błota (np. Vibram). Wierzchni materiał butów na survival nie przepuszcza wilgoci podczas chodzenia w deszczu i po mokrym śniegu.

Dalsze cenne wskazówki dotyczące tego, jak przetrwać w górach, przedstawi wam ekspert kolter.tv.

 

CZĘŚĆ I

 

outdoor survival

CZĘŚĆ II

 

bielizna termoaktywna termiczna survival

CZĘŚĆ III

 

ogrzewacze turystyczne survival

CZĘŚĆ IV

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com