Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Bielizna termoaktywna i termiczna - czym się różnią

‹‹ powrót do wiedzy

 

Podstawowe rozróżnienie między bielizną termoaktywną i termiczną zależy od trybu życia.

Bielizna termoaktywna

Bielizna termoaktywna jest dopasowana do ludzi aktywnych sportowo oraz podróżujących wyczynowo. Mimo dokładnie przylegającego materiału będą oni wygodnie biegać, szusować na stoku, jeździć na rowerze itp. Podstawowym zadaniem bielizny termoaktywnej jest zatrzymanie ciepła i odprowadzenie wilgoci. Specyficzne właściwości sztucznych tkanin odzieży termoaktywnej to przepuszczalność, suchość, komfort. Z całej kompozycji włókien można wymienić dwa, które mają te cechy. Włókna Rhovyl utrzymują komfort cieplny i higienę osobistą, odparowując pot; włókna Coolmax zostawiają skórę suchą, wentylując ciało. Przed wyziębieniem i nadmiernym ciepłem podczas wysiłku fizycznego uchroni nas tylko odpowiednio gruba bielizna. Musi być dobrana do temperatur przewidywanych o danej porze roku.

koszulka termoaktywna bodydry

Przykładowy produkt z kategorii Odzież obuwie plecaki - Bielizna termoaktywna i termiczna

 


Bielizna termiczna

Bielizna termiczna polecana jest na zimne dni dla każdego. Odzież termiczna (cieplna) świetnie sprawdza się, gdy nie chcemy ruszać się za bardzo energicznie. Zakładamy ją więc do spacerowania, spokojnej pieszej wędrówki po lesie, do przesiadywania na zewnątrz późną jesienią i zimą.

podkoszulka termiczna helikon
Przykładowy produkt z kategorii Odzież obuwie plecaki - Bielizna termoaktywna i termiczna

 


Dwie możliwości utrzymywania komfortu cieplnego

Oba rodzaje odzieży spodniej na swój sposób zachowują stabilną temperaturę ciała, które odziewają. Przy aktywności fizycznej, emanujące z organizmu ciepło i pot muszą być uwalniane, a skóra osuszana (bielizna termoaktywna). Zdani na zimną aurę, potrzebujemy jedynie ciepła naturalnego odzienia do zatrzymania własnego ciepła (bielizna termiczna).