Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Jakie są wykończenia głowni?

‹‹ powrót do wiedzy

 

Satin - wykończenie głowni przez polerowanie (nóż nie jest pokrywany żadną powłoką), lekko odbija światło. Jest najczęściej wykorzystywane w nożach użytkowych.


Mirror - wykończenie polegające na wypolerowaniu głowni na wysoki połysk. Ma bardzo ładny, dystyngowany wygląd. Wykorzystywana jest w nożach „z górnej półki”.


Bead Blast - wykończenie głowni polegające na piaskowaniu. Jest najbardziej uniwersalne. Nadaje się przede wszystkim do stali nierdzewnych. Wykorzystywane w nożach użytecznych i taktycznych. Ma bardzo estetyczny wygląd, nie odbija światła.


Epoxy Power Coat - pokrycie głowni powłoką ochronną na bazie żywic epoksydowych. Ma charakterystyczną, ziarnistą fakturę. Znakomicie chroni przed korozją. Ściera się w trakcie użytkowania.


BT-Black Teflon - pokrycie głowni cieniutką warstwą teflonu, która jednocześnie zabezpiecza przed korozją i przed refleksami świetlnymi. Dodatkowo, cięcie grubszych materiałów jest łatwiejsze, gdyż teflon ma właściwości poślizgowe. Ściera się w trakcie użytkowania.


BC1-Boron Carbide - jedno z najlepszych pokryć głowni, jakie obecnie istnieją. Pokrycie to jest wprowadzane w strukturę głowni na kilka mikronów, dzięki czemu jest prawie niezniszczalne. Zabezpiecza przed korozją i refleksami świetlnymi. Niestety, jest ono bardzo drogie. Wykorzystywane przez firmy Master Of Defence i Benchmade.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com