Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Jakie znamy blokady?

‹‹ powrót do wiedzy

 

Back-Lock – najbardziej znana i najprostsza blokada stosowana w nożach składanych. Funkcję blokującą pełni metalowy „ząb”, który blokuje głownię od góry. Ma jedną wadę – ciężko złożyć nóż jedną dłonią.


Liner-Lock – jest to obecnie najczęściej wykorzystywana blokada w nożach składanych. Funkcję blokującą pełni sprężyste skrzydełko (najczęściej ze stali 410), które blokuje ostrze od dołu (skrzydełko to jest jednocześnie także wzmocnieniem całej konstrukcji). Zaletą tej blokady jest łatwa obsługa noża jedną dłonią.


Frame-Lock, Mono-Lock - to nazwy najbardziej wytrzymałych blokad stosowanych w nożach składanych. Działają na takiej samej zasadzie, jak Liner-Lock, tylko funkcję blokującą pełni bezpośrednio jedna z okładek rękojeści.


Axis-Lock – blokada wprowadzona przez firmę Benchmade. Obecnie, uznawana za jedną z najlepszych w swojej klasie. Funkcję blokującą pełni stalowy kołek od góry dociskany do rozłożonej głowni przez dwie sprężyny typu omega. Blokada jest odporna na wszelkie zabrudzenia, czy nadużycia.


Plunge-Lock – blokada stosowana najczęściej w nożach automatycznych. Otwarcie i złożenie noża wykonuje się za pomocą tego samego przycisku.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com