Test i recenzja pistoletu alarmowego Stalker M906

‹‹ powrót do wiedzy


W bieżącym numerze magazynu "Strzał" (listopad-grudzień 2014) opisano test i recenzje pistoletu alarmowego Stalker M906. Zapraszamy do zapoznania się w poniższym artykule z wnioskami jego autora, który osobiście sprawdził tę broń hukową na warszawskiej strzelnicy Cover.

 

Stalker to samopowtarzalny pistolet hukowy dostępny w Polsce bez zezwoleń i rejestracji, produkowany przez turecki koncern Atak Arms. Jego wyłącznym importerem w Polsce jest firma Kolter, która po przeprowadzonych badaniach i testach, w październiku 2014 roku wprowadziła serię pistoletów Stalker na krajowy rynek.

Szkielet tego kompaktowego pistoletu został wykonamy z lekkiego, wytrzymałego polimeru, natomiast zamek z komorą spustową i zespołem lufy - z metalu. Dzięki temu, Stalker doskonale odwzorowuje konstrukcję broni palnej.

Za niezwykle efektowne działanie pistoletu hukowego Stalker, odpowiedzialna jest amunicja, tj. kartridże hukowe 5,6/16, która zapewnia bardzo głośny huk oraz bezproblemowe działanie mechaniki. Producentem kartridży jest znana, czeska firma Sellier&Bellot, która na zamówienie firmy Kolter wykonała tę amunicję, dedykowaną do serii pistoletów Stalker i dostosowaną do użytkownika pod względem energii wystrzału i bezpieczeństwa.

Największą zaletą Stalkera jest oczywiście strzelanie, któremu towarzyszy bardzo głośny huk, płomień wylotowy oraz efektowny wyrzut łusek. Dodatkowo, po wystrzeleniu ostatniego kartridża z 8 nabojowego magazynka, zamek wiernie imituje działanie broni palnej, pozostając w tylnym położeniu.

Kompaktowy rozmiar pistoletu ułatwia jego dyskretne przenoszenie, może jednak powodować mały dyskomfort wśród osób o dużych dłoniach.

Realistyczna mechanika pracy i obsługa manualna powodują, że oprócz funkcji alarmowo-obronnej, Stalker może pełnić rolę pistoletu szkoleniowego, nie wspominając oczywiście o strzelaniu typowo rekreacyjnym. W ofercie firmy Kolter, oprócz 7 wersji kolorystycznych pistoletu, można oczywiście dokupić dedykowaną kaburę, zapasowe magazynki oraz akcesoria do czyszczenia i konserwacji broni alarmowej.