Samoobrona dla kobiet - produkty do obrony własnej

‹‹ powrót do wiedzy

 

Artykuły obronne dla kobiet powinny cechować się niedużymi gabarytami, aby mieściły się w kieszeni kurtki lub płaszcza i mogły zostać wyjęte w samoobronie bez przeszkód. Produkty do obrony muszą być też łatwe w obsłudze i skuteczne. Samoobrona jest pojęciem szerokim a wybór produktów jest bardzo duży. Nie wiadomo, w jakich warunkach pogodowych, o jakiej porze dnia, w jakim miejscu dojdzie do ataku, dlatego warto zastanowić się, jaki artykuł obronny będzie najbardziej odpowiadał osobistej potrzebie bezpieczeństwa. W poniższym filmie przedstawiamy przekrój produktów obronnych, spośród których każdy wybierze coś dla siebie.

 

 

Pojemniki z gazem pieprzowym

Wystrzelony roztwór olejku pieprzowego mocno podrażnia drogi oddechowe i oczy napastnika, nawet gdy jest pod wpływem alkoholu i narkotyków. Agresor odruchowo zasłania twarz, ponieważ nic nie widzi przez około 20 minut. Najbardziej skuteczny jest gaz pieprzowy w żelu, ponieważ wystrzeliwany strumień jest stabilny (nie poddaje się sile wiatru) i precyzyjnie trafia w cel. Tego typu gaz obronny jest również najlepszy do używania w pomieszczeniach. Gaz obronny w chmurze ma natomiast tą zaletę, że łatwiej nim trafić w napastnika. Pojemniki z gazem pieprzowym mają różne wielkości, pojemności oraz zasięg. Gazy pieprzowe o kształtach przedmiotów codziennego użytku (pióro, szminka) również będą pomocne kobietom w samoobronie.

 

Paralizatory

Rażą agresora prądem o wysokim napięciu i niskim natężeniu. Obezwładniają napastnika paraliżując jego układ nerwowo-mięśniowy do 15 minut. Przez ten czas osoba atakująca nie będzie w stanie się swobodnie ruszać. Paralizatory są tak samo skuteczne w kontakcie z gołą skórą i przez grube ubranie. Do rażenia na dystansie do 7 metrów przeznaczony jest model paralizatora wyrzucający elektrody z ładunkiem elektrycznym. Dodatkowe funkcje silnej latarki LED i lasera pozwolą namierzyć i zobaczyć atakującego, ale też oślepić i zdezorientować go. Wydłuży to cenny czas na reakcję obronną.

 

Pistolety gazowe

Wkład z gazem pieprzowym wsuwany jest do magazynka niewielkiego miotacza gazu w formie pistoletu. Sam wygląd tego urządzenia obronnego może powstrzymać napastnika od ataku. Skutkiem trafienia w twarz agresora jest ostre pieczenie oczu i dróg oddechowych, co powala go na ziemię na mniej więcej pół godziny. Wydobywająca się z lufy chmura gazu rozpylona zostaje do 2 metrów.

 

Broń alarmowa

Broń alarmowa zasilana jest głośnymi kartridżami hukowymi, które dezorientują napastnika i sygnalizują niepokojące zdarzenie. Dzięki temu, ktoś w pobliżu miejsca napadu będzie miał szansę udzielić wsparcia kobiecie zmuszonej do samoobrony. Atutem nie do przecenienia jest ich działanie (ruchomy zamek, wyrzut łuski, ogień z lufy przy strzale) i wykonanie odpowiadające broni palnej. Na rynku dostępne są pistolety i rewolwery alarmowe pasujące nawet do drobnej kobiecej dłoni.

 

Alarm osobisty

To małe urządzenie wysyła sygnał dźwiękowy, który przekracza 100 dB. Alarm uruchamia się po naciśnięciu przycisku lub wyciągnięciu linki zabezpieczającej. Noszenie alarmu przy sobie zaskoczy agresora, który będzie chciał wyrwać torebkę. Ponadto, wbudowana dioda LED zapewni oświetlenie okrytego mrokiem obszaru.

 

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Jak urządzenia obronne przydają się w życiu codziennym

Zasięg gazów pieprzowych