Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Co oznacza skrót ASG?

‹‹ powrót do wiedzy

 

Air Soft Gun (ASG, BB-guns) - repliki broni palnej w skali 1:1 strzelające najczęściej plastikowymi kulkami 6 mm (BB) o wadze 0,11 do 0,43 grama (najczęściej 0,12 do 0,33 g); nieczęsto spotyka się kulki w kalibrze 8 mm. Repliki te wykorzystywane są podczas rozgrywek airsoftowych.

Repliki ASG posiadają systemy przybliżające ich działanie do ich prawdziwych odpowiedników. Są to Hop-up (podkręcanie kulki, aby leciała po możliwie płaskiej trajektorii) i Blow-Back (ruch zamka wywoływany przez porcję gazu uwalnianego z magazynka imituje zachowanie prawdziwej broni).

Repliki ASG należą do broni pneumatycznych, jako że do nadania pędu kulce wykorzystywane jest sprężone powietrze lub gaz. Nie są klasyfikowane jako broń, w odróżnieniu od np. wiatrówek, ponieważ energia wylotowa kulki ASG jest bardzo mała.


Są trzy kategorie replik ASG:

- sprężynowe (często najtańsze) - modele, które przed każdym wystrzałem muszą zostać ręcznie przeładowane; zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego ABS, w modelach tych do uzyskania sprężonego powietrza służy zespół cylindra, tłoka i sprężyny - sprężyna rozpędza tłok, który spręża powietrze w cylindrze.

replika asg sprężynowa

Przykładowy produkt z kategorii Air Soft Gun ASG - Pistolety ASG- gazowe- modele, w których kulki wystrzeliwane są przy pomocy "green gas'u" (propanu z niewielką domieszką oleju silikonowego) lub CO2 - w tym przypadku kulka rozpędzana jest wskutek rozprężania się porcji gazu dawkowanej przez zawór.

replika asg green gas

Przykładowy produkt z kategorii Air Soft Gun ASG - Pistolety ASG- elektryczne (zazwyczaj najdroższe) - Airsoft Electric Gun, AEG, potocznie zwany elektryk; najczęściej są to repliki broni długiej, w których sprężynę - poprzez przekładnię zębatą - naciąga silnik, co jest jedynym wyjątkiem w kwestii porównania mechanizmów replik elektrycznych z zasadami działania modeli sprężynowych. Repliki elektryczne charakteryzują się możliwością prowadzenia "ognia" ciągłego, dużym zasięgiem oraz szybkostrzelnością. Inne, również spotykane wyjaśnienie skrótu to Automatic Electric Airsoft Gun.

replika asg elektryczna

Przykładowy produkt z kategorii Air Soft Gun ASG - Pistolety maszynowe ASG
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com