Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Air Soft Gun - zasady gry

‹‹ powrót do wiedzy

 

Airsoft to potoczne określenie gry zespołowej, w której wykorzystywane są bezpieczne dla życia i zdrowia repliki broni palnej, strzelające polimerowymi kulkami o średnicy 6 mm. Głównym celem rozgrywki jest trafienie kulką członka drużyny przeciwnej - podobnie jak ma to miejsce w paintballu.

Airsoft pozwala na bezpieczne wcielenie się w rolę „żołnierza” i odgrywanie działań wojskowych z dodaniem elementu rywalizacji, działania zespołowego oraz rekreacji na świeżym powietrzu.

Formy gry są zróżnicowane, od prostych konfrontacji, w których zespoły mają za zadanie wyłącznie eliminację przeciwnej drużyny, po gry scenariuszowe oraz najbardziej rozbudowane, tzw. Milsim - symulacje działań wojskowych, często z wykorzystaniem pojazdów, środków pozoracji pola walki, specjalistycznych obiektów - trwających nawet kilka dni. Standardowe rozgrywki odbywają się zazwyczaj na wydzielonych obszarach leśnych, przygotowanych do tego obiektach oraz w opuszczonych lokalizacjach ( magazyny, budynki mieszkalne ). Należy jednak pamiętać, że najważniejsza w airsofcie jest rekreacja i dobra zabawa w gronie znajomych oraz osób o podobnej pasji.

 

Główne założenia i zasady:

 

- Najważniejszą zasadą airsoftu jest FAIR PLAY, tzn. przyznawanie się uczestnika gry do bycia trafionym kulką. W przeciwieństwie do paintballu, kulka 6 mm po trafieniu nie zostawia śladu. Zdarza się, że jest słabo wyczuwalna na odzieży/sprzęcie, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości, racja o trafieniu jest po stronie "strzelającego".

 

- W trakcie trwania całej rozgrywki, każdy jej uczestnik musi mieć założone okulary/gogle chroniące oczy.

 

- Podczas zorganizowanych imprez, minimalny wiek uczestnika to 16 lat ( wymagana zgoda od opiekunów ) oraz posiadanie identyfikatora personalno-medycznego.

 

- Podczas rozgrywki odnosimy się do siebie z szacunkiem i dbamy o wzajemne bezpieczeństwo.

 

- Trafieni gracze, czyli potocznie " trupy", nie mogą przekazywać informacji i w jakikolwiek inny sposób wpływać na przebieg działań gry.

 

- Osoba trafiona ma obowiązek głośną komendą oznajmić ten fakt ( np. Dostałem! ) oraz oznakować siebie w widoczny, umówiony wcześniej sposób, np. czerwoną chustą, kamizelką odblaskową etc.

 

- Nie wolno strzelać do osób postronnych, nie biorących udziału w rozgrywce, tj. widzów, reporterów, przechodniów oraz zwierząt.

 

- W grze należy bezwzględnie respektować ustalone wcześniej przez organizatora lub uczestników rozgrywki ograniczenia i zasady, tyczące maksymalnej prędkości początkowej replik, minimalnego dystansu, z którego można strzelać do przeciwnika, stosowania środków pozoracji pola walki, wykorzystania atrap "broni białej" oraz innych szczegółowych ustaleń.

 

- Osoby przyłapane na nieprzyznawaniu się do otrzymania trafienia są wykluczane z rozgrywki.

 

 

Powyższe podstawowe zasady powinny być bezwzględnie przestrzegane przez każdego miłośnika airsoftu. Dodatkowe ustalenia i regulamin są zazwyczaj tworzone samodzielnie przez grupy oraz przez organizatorów dużych imprez, tj. zlot/milsim.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com