Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Wiatrówka Gletcher USA Nagant NGT RF Silver 4,5Diabolo (GLNGTRTFS) Classic Gleczer

Kod SKU: GLNGTRTFS
Kod EAN: 851151006324
W magazynie
Wysyłka w ciągu 24H
949,00 zł Darmowa dostawa
Strzelectwo to Twój sposób na to, aby ciekawie spędzić czas? Z pewnością zainteresują Cię wiatrówki i akcesoria. Wybierz wiatrówki rewolwery, które uświetnią Twoją kolekcję i pozwolą rozwijać pasje. Strzelectwo – wiatrówka rewolwer GLETCHER USA Wiatrówka rewolwer Gletcher USA Nagant NGT RF Silver 4,5Diabolo (GLNGTRTFS) Classic Gleczer zachwyci Cię ciekawym designem, łatwością obsługi i celnością. Kup teraz bez zezwolenia z darmową dostawą.

GLETCHER to amerykańska marka z wieloletnią tradycją pod którą produkowane są obecnie repliki broni palnej w wersji wiatrówkowej i ASG. Produkty sprzedawane pod marką Gletcher cechuje wyjątkowa jakość wykonania i dbałość o wszystkie szczegóły. Są one wiernymi replikami prawdziwej broni palnej. Większość mechanizmów jest ruchoma imitując działanie broni palnej.

Historia oryginału

Nagant wz. 1895 − belgijski rewolwer kalibru 7,62 mm, potocznie zwany nagan od rosyjskiej pisowni i wymowy fonetycznej.

Nazwa broni pochodzi od nazwiska belgijskiego konstruktora – inż. Emila Naganta. Był to jedyny szerzej znany typ rewolweru gazoszczelnego (tzn. takiego, w którym nie dochodzi do przedmuchów gazów prochowych pomiędzy bębenkiem a lufą). Do jego zasilania używano nabojów o specjalnej konstrukcji (pocisk był całkowicie schowany w łusce).

Broń była bardzo popularna w Rosji w okresie przed I wojną światową oraz w okresie międzywojennym. Początkowo była dostarczana przez zakłady „Fabrique d’Arms Nagant Frères” w Liège, a następnie produkowana przez zakłady zbrojeniowe w Tule. Została przyjęta jako przepisowa broń krótka armii rosyjskiej. Naganty używane były następnie w Armii Czerwonej oraz sowieckich organach bezpieczeństwa (Czeka, NKWD), aż do wyparcia ich przez pistolety TT i Makarow. Na potrzeby funkcjonariuszy bezpieczeństwa opracowano specjalne odmiany rewolweru. Jedną z nich była broń o zmniejszonych gabarytach, lepiej nadająca się do skrytego przenoszenia. Zmniejszenie wymiarów osiągnięto poprzez skrócenie lufy oraz chwytu.

Rosyjskie i radzieckie Naganty wz. 1895 w niewielkich ilościach były też używane w Wojsku Polskim w latach 1918-23. W późniejszym czasie produkowano w Polsce nieco lżejszy wariant rewolweru na potrzeby Policji Państwowej. Wytwarzano go w Fabryce Broni w Radomiu, jako Nagant wz. 30 (lub Ng 30). W większych ilościach rewolwer pojawił się w uzbrojeniu Ludowego Wojska Polskiego od 1943 do lat 50.

Po II wojnie światowej w ZSRR opracowano sportową wersję rewolweru, która miała pogrubioną lufę, regulowane przyrządy celownicze i zmieniony chwyt

Opis wersji wiatrówkowej

Wiatrówkowa replika rewolweru Nagant to bardzo udana i bezawaryjna konstrukcja wiernie odwzorowująca oryginalną broń palną. Wszystkie elementy są w niej precyzyjnie wykonane.

Cały rewolwer jest metalowy. Nakładki na rękojeści są polimerowe, drewnopodobne. Wykończenie powierzchni - chromowe.

Ładowanie rewolweru jest także podobne jak prawdziwej broni. Do obrotowego bębna wkładamy metalowe  atrapy łuski w które wcześniej ładujemy pociski śrutowe kal. 4,5mm Diabolo (płaski, grzybek, szpic).

Przy strzale bęben automatycznie się obraca podając do lufy kolejny pocisk.

Bęben rewolweru mieści 7 pocisków śrutowych kalibru 4,5 Diabolo.

Jedna kapsuła CO-2 wystarcza na wystrzelenie ok. 60 pocisków śrutowych.

Rewolwer posiada zewnętrzny bezpiecznik zabezpieczający przed przypadkowym wystrzałem broni.

Wiatrówkowa replika rewolweru Nagant, inaczej zwany także wz. 30 to wyjątkowa gratka dla kolekcjonerów broni typu Legend. Legenda tego modelu sięga roku 1895 i jest z pewnością jedną z ciekawszych w historii konstruowania i produkcji krótkiej broni palnej.

Więcej informacji
Kod SKUGLNGTRTFS
ProducentGLETCHER USA
Kod EAN851151006324
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Wiatrówka Gletcher USA Nagant NGT RF Silver 4,5Diabolo (GLNGTRTFS) Classic Gleczer
Zaznacz lub odznacz pole ✓ przy wybranych produktach, stwórz własny zestaw i sprawdź ile oszczędzasz.