Wiatrówka rewolwer Gletcher USA CLT B4 4,46BB (GLCLTB4) Gleczer

639,00 zł Darmowa dostawa

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

GLETCHER to amerykańska marka z wieloletnią tradycją pod którą produkowane są obecnie repliki broni palnej w wersji wiatrówkowej i ASG. Produkty sprzedawane pod marką Gletcher cechuje wyjątkowa jakość wykonania i dbałość o wszystkie szczegóły. Są one wiernymi replikami prawdziwej broni palnej. Większość mechanizmów jest ruchoma imitując działanie broni palnej.

Rewolwer CLT B25 jest replika rewolweru COLT Python

Historia oryginału

Colt Python — amerykański rewolwer produkowany przez firmę Colt w drugiej połowie XX wieku od roku 1955.

W pierwszej połowie lat 50. XX wieku Bill Henry, jeden z przedstawicieli handlowych Colta zaproponował tej firmie opracowanie nowego rewolweru. Miała to być broń o doskonałych własnościach użytkowych, przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników.

Prototyp nowej broni wykonał Al DeJohn, późniejszy szef zakładu produkcji specjalnej Colta. Nowa konstrukcja była oparta na produkowanym przez Colta rewolwerze Trooper. Dzięki zastosowaniu wyższych tolerancji i dokładniejszego wykończenia mechanizmów wewnętrznych nowy rewolwer miał bardzo płynnie działający mechanizm spustowy. Zewnętrznie wyróżniał się długą osłoną rozładownika, szyną wentylacyjną nad lufą i wykończeniem zewnętrznym o standardzie wyższym niż inne seryjne rewolwery.

Produkcję seryjną nowego rewolweru rozpoczęto w1955 roku. Pierwsze Pythony były produkowane z lufami długości 6 cali, później pojawiły się wersje z lufami 4 i 2,5 cala. Od 1980 roku oferowana była najdłuższa myśliwska wersja z lufą ośmiocalową (Python Hunter).

Python standardowo był oksydowany na granatowo i polerowany, później pojawiły się wersje ze stali nierdzewnej (półmatowe, z wyjątkiem wersji Python Ultimate wykonanej ze stali nierdzewnej, ale polerowanej) i niklowane.

W 1999 roku w związku z reorganizacją firmy Colt w ofercie pozostała tylko jedna wersja Pythona – Python Ultimate (z polerowanej stali nierdzewnej, z okładkami rękojeści firmy Hogue wykonanymi z drewna orzechowego). W 2000 roku zakończono także produkcję tej wersji.

Opis wersji wiatrówkowej

Wiatrówkowa replika rewolweru COLT Python wykonana jest w całości z metalu. Rękojeśc posiada gumowane czerne nakładki.

Bęben rewolweru mieści 6 metalowych atrap łusek imitujących prawdziwe naboje, w które wkładamy śrut - stalowe pociski kulowe kal. 4,46 mm. W zestawie znajduje się 6 atrap łusek.

Materiał z jakiego został wykonany rewolwer to metal.

Zasilanie to 12 g kapsuła CO2.

Mechenizm spustowy typu DA (możliwość oddania strzału z samonapinacza spustu - jeden strzał za drugim bez żadnych innych czynności).

Model CLT B25 cieszy sie niezwykłą popularnością na świecie również dzięki temu że został on pieczałowicie wykonany, wyglądem przypominają prawdziwą broń.

Pojemność bębenku to 6 łusek na śrut stalowy BB.

Rewolwer wyposażony został w bezpiecznik.

Prędkość początkowa to ok. 100 m/s.

Waga to 903 g.

Dlugość całkowita rewolweru to 20 cm.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Opinie

Możesz być takżezainteresowany produktami

zamawiam Zamknij