Wiatrówka rewolwer Colt Single Action Army (5.8321) Blued .45 5,5" kal.4,5

679,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

LUB
Opis

Szczegóły

Replika rewolweru Colt Peacemaker Single Action Army .45 wygląda, zachowuje się i leży w dłoni, jak jej słynny oryginał.

W 1872 roku w firmie Colt Patent Firearms Company powstał model Peacemaker, który w następnym roku przyjęła pod oznaczeniem Single Action Army do uzbrojenia armia amerykańska. SAA był wielkim sukcesem komercyjnym, oprócz zamówień wojskowych fabryka sprzedała dziesiątki tysięcy tych rewolwerów osadnikom kolonizującym Dziki Zachód. Jego produkcja ustała dopiero w roku 1942, gdy fabryka musiała przejść na produkcję wojenną, ale już w końcu lat czterdziestych SAA wrócił do produkcji i w różnych odmianach wytwarzany jest do dziś.

Podobnie jak pistolet, który zrewolucjonizował Dziki Zachód, magazynek cylindryczny nie wysuwa się. Każdy nabój należy wsunąć do ładownicy, zlokalizowanej po prawej stronie cylindra. Odciągnij zbijak do połowy naładowania. Następnie obróć magazynek i wsuń nabój. ​W celu usunięcia pustej łuski, otwórz ładownicę, odciągnij zbijak do połowy naładowania i popchnij wypychacz umieszczony na lufie. 

Rewolwer dostępny w trzech różnych wariantach kolorystycznych: wykończenie antyczne, niebieska stal oraz niklowany.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

kaliber - 4,5 mm (.177) BBs
zasilanie - 12 g CO2
pojemność magazynka – 6 sztuk
bezpiecznik manualny
długość całkowita – 275 mm
waga - 867 g
kolor - wykończenie niebieska stal
Opinie
zamawiam Zamknij