Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Wiatrówka Gletcher USA P08 4,46BB (GLP08) Classic Gleczer

Kod SKU: GLP08
Kod EAN: 851393003181
Brak w magazynie
Chwilowo niedostępne
599,00 zł Darmowa dostawa
Strzelectwo to Twoja pasja? Wiatrówki i akcesoria są tym, co powinno znaleźć się w Twoim ekwipunku. Są idealne dla początkujących i zaawansowanych strzelców. Strzelectwo – wiatrówka pistolet GLETCHER USA Wiatrówka pistolet Gletcher USA P08 4,46BB (GLP08) Classic Gleczer idealnie odwzorowuje model broni palnej. Zamów ją już teraz bez zezwolenia z darmową dostawą.

Opis marki GLETCHER

GLETCHER to amerykańska marka z wieloletnią tradycją pod którą produkowane są obecnie repliki broni palnej w wersji wiatrówkowej i ASG. Produkty sprzedawane pod marką Gletcher cechuje wyjątkowa jakość wykonania i dbałość o wszystkie szczegóły. Są one wiernymi replikami prawdziwej broni palnej. Większość mechanizmów jest ruchoma imitując działanie broni palnej.

Historia oryginału

Pistolet P08 Parabellum w wersji oryginalnej to legendarna broń palna z unikalnym systemem zamkowym produkowana od roku 1900 do 1942. Pistolet znany jest głównie oryginalnej konstrukcji zamka zmniejszającego odrzut oraz wyjątkowej geometrii rękojeści zapewniającej pewny, sportowy chwyt broni. Czynniki te pozwoliły temu modelowi przodować w precyzji i celności strzelania. Oryginalny model był używany w dwóch wojnach światowych a także w wielu mniejszych konfliktach i choć wymagał pewnej uwagi w zakresie konserwacji i serwisu, zyskał znaczną popularność w Stanach Zjednoczonych i w Europie.

P08 Parabellum to pistolet samopowtarzalny konstrukcji niemieckiej z okresu przed I wojną światową. Potocznie nazywany też Luger od nazwiska austriackiego konstruktora Georga Lugera. W armii niemieckiej zastąpił Reichsrevolver M1879. Nazwa pochodzi od łacińskiego powiedzenia „si vis pacem, para bellum” – jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny. W 1899 roku rozpoczęto jego produkcję w zakładach Deutsche Waffen- und Munitions Fabriken AG (DWM) w Karlsruhe. Początkowo był to pistolet kalibru 7,65 mm, strzelający amunicją 7,65 mm Parabellum. Został on przyjęty na uzbrojenie armii szwajcarskiej. W 1906 roku powstały wersje kalibru 9 mm na nabój 9 x 19 mm Parabellum. W dalszym ciągu trwała modernizacja konstrukcji pistoletu. Zaowocowała ona przyjęciem go w 1908 roku na uzbrojenie armii cesarskich Niemiec.

Pistolet P08 stał się z czasem najpopularniejszym typem broni krótkiej w armii niemieckiej pod oficjalną nazwą Pistole 08. W ciągu 30 lat wyprodukowano ponad 2 000 000 egzemplarzy. Broń była produkowana do 1942 roku. Ogółem armia niemiecka w czasie II wojny światowej posiadała 1 355 000 sztuk broni tego wzoru (stąd stereotypowy wizerunek niemieckiego oficera z Lugerem w ręku). Różne modele pistoletu Parabellum stały się przedmiotem szerokiego eksportu, wchodząc na wyposażenie wielu armii świata. Najrzadszą jego odmianą są egzemplarze wyprodukowane przez zakłady Heinricha Krieghoffa w liczbie 2900 egzemplarzy dla Luftwaffe, a przeznaczone były dla spadochroniarzy. 

Opis wersji wiatrówkowej

Wiatrówkowa replika tej broni to bardzo udana i bezawaryjna konstrukcja wiernie odwzorowująca oryginalną broń palną. Wszystkie elementy są w niej precyzyjnie wykonane.

Cały pistolet jest metalowy i posiada system BLOW-BACK – w pełni ruchomy wyjątkowo działający zamek przy każdym strzale. Nakładki na rękojeści są polimerowe, drewnopodobne.

Pistolet automatycznie ładuje kolejny pocisk z magazynka, bez konieczności każdorazowego ładowania. Magazynek pistoletu mieści aż 21 stalowych pocisków kulowych kalibru 4,46mm. Jedna kapsuła CO-2 wystarcza na wystrzelenie ok. 60 pocisków śrutowych.

Pistolet posiada zewnętrzny bezpiecznik zabezpieczający przed przypadkowym wystrzałem broni.

Spust działa w systemie SA – Single Action.

Wiatrówkowa replika pistoletu P08 Parabellum, inaczej zwany także Luger to wyjątkowa gratka dla kolekcjonerów broni typu Legends. Legenda tego modelu sięga roku 1900 i jest z pewnością jedną z ciekawszych w historii konstruowania i produkcji krótkiej broni palnej.

materiał: metal
śrut: 4,46 mm BB
pojemność magazynka: 21
kaliber: 4,5 mm
bezpiecznik: tak
prędkość: 100 m/s
waga: 907 g
długość całkowita: 21 cm

Więcej informacji
Kod SKUGLP08
ProducentGLETCHER USA
Kod EAN851393003181
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Wiatrówka Gletcher USA P08 4,46BB (GLP08) Classic Gleczer