Wiatrówka pistolet Gletcher USA BRT 84 kal.4,46BB Ekp<17J (GLBRT84) Gleczer

Special Price 299,00 zł Darmowa dostawa

Normalna cena: 349,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

BRT 84

Opis marki GLETCHER

GLETCHER to amerykańska marka z wieloletnią tradycją pod którą produkowane są obecnie repliki broni palnej w wersji wiatrówkowej i ASG. Produkty sprzedawane pod marką Gletcher cechuje wyjątkowa jakość wykonania i dbałość o wszystkie szczegóły. Są one wiernymi replikami prawdziwej broni palnej. Większość mechanizmów jest ruchoma imitując działanie broni palnej.

Model BRT 84 wzorowany jest na włoskim pistolecie kompaktowym BERETTA 84 Cheetah.

Historia oryginału

Beretta Cheetah - (pol. "Beretta Gepard") znany także jako "Series 81" od oryginalnej nazwy modelu, to kompaktowy półautomatyczny pistolet samopowtarzalny.

Historia marki Beretta

Pierwsza wzmianka o rusznikarzach o nazwisku Beretta pracujących w rejonie miasta Brescia pochodzą z 3 października 1526 roku, kiedy to Bartholomeo Beretta został odnotowany jako dostawca 185 luf do arkebuzów produkowanych w arsenale Wenecji.
Przedsiębiorstwo Beretta powstało oficjalnie w 1680 roku. Produkowało wtedy broń wojskową i myśliwską sygnowaną literami PB. Przedsiębiorstwo Pietro Beretta było przedsiębiorstwem rodzinnym. W XIX wieku kierowali nim Pietro Antonio Beretta (1791-1853) i Giuseppe Beretta (1840-1903).
Gwałtowny rozwój przedsiębiorstwa był związany z wybuchem I wojny światowej. Pietro Beretta (1870-1957) uzyskał po jej wybuchu duże zamówienia na pistolet Beretta M1915 od armii włoskiej. Związane z tym zamówieniem subwencje rządowe pozwoliły rozbudować i zmodernizować znajdującą się w rękach rodziny Beretta wytwórnię broni.
W okresie międzywojennym przedsiębiorstwo Beretta pozostało głównym dostawcą pistoletów dla armii włoskiej. Dostarczało jej pistolety M1934 i M1935. Jednocześnie Beretta stała się jednym z czołowych europejskich producentów pistoletów sprzedawanych na rynku cywilnym. Beretta M1934 zamyka pierwszą linię pistoletów Beretty z zamkiem swobodnym, wprowadzającą charakterystyczną linię z dużym wycięciem na wierzchu zamka. M1934 była w arsenale Jamesa Bonda poprzednikiem Walthera PPK/S, który pojawia się dopiero w czwartej książce cyklu.
Od 1938 roku w ofertę przedsiębiorstwa rozszerzono o pistolet maszynowy M1938.
Po II wojnie światowej zakłady Beretta nadal produkowały broń strzelecką. Poza kontynuacją produkcji przedwojennych modeli uruchomiono licencyjną produkcję karabinów M1 Garand. W latach pięćdziesiątych XX wieku rozpoczęto produkcję pierwszego pistoletu Beretta z zamkiem ryglowanym M1951, a także nowego pistoletu maszynowego M12. W 1959 roku rozpoczęto produkcję karabinu BM59.
Lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte to okres dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwo kierowane przez braci Giuseppe i Carlo Beretta utworzyło filie w Grecji, Francji i USA. W tym okresie powstała najbardziej znana konstrukcja przedsiębiorstwa – pistolet Beretta 92.
W latach osiemdziesiątych przedsiębiorstwo Beretta wygrało konkurs na dostawy pistoletów dla sił zbrojnych USA. Produkowany w specjalnie wybudowanej fabryce w Accokeek w stanie Maryland pistolet otrzymał wojskowe oznaczenie M9. W związku z utworzeniem amerykańskiej filii fabryki Beretty utworzono spółkę Beretta USA.
W ramach holdingu Beretta zajmuje się produkcją pistoletów, strzelb myśliwskich i broni wojskowej.


Opis wersji wiatrówkowej

Wiatrówkowa replika pistoletu Beretta 84 Cheetah, model GLETCHER BRT 84 to bardzo udana i bezawaryjna konstrukcja wiernie odwzorowująca oryginalną broń palną. Wszystkie elementy są w niej precyzyjnie wykonane.

Pistolet, podobnie jak oryginał ma metalowy korpus i metalowy zamek. Nakładki na rękojeści są polimerowe, czarne.

Pistolet automatycznie ładuje kolejny pocisk z magazynka, bez konieczności każdorazowego ładowania. Magazynek pistoletu mieści aż 18 stalowych pocisków kulowych kalibru 4,46mm. Jedna kapsuła CO-2 wystarcza na wystrzelenie ok. 60 pocisków śrutowych.

Pistolet posiada zewnętrzny bezpiecznik zabezpieczający przed przypadkowym wystrzałem broni.

Spust działa w systemie DAO.

Wiatrówkowa replika pistoletu Beretta 84 Cheetah, model GLETCHER BRT 84 to wyjątkowa gratka dla kolekcjonerów współczesnych modeli broni.  Historia tego modelu sięga roku 2009 i jest z pewnością jedną z ciekawszych modeli współczesnej krótkiej broni palnej.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Opinie

Możesz być takżezainteresowany produktami

zamawiam Zamknij