Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Wiatrówka Gletcher USA APS NBB kal.4,46BB Ekp<17J (GLAPSNBB) Gleczer

Kod SKU: GLAPSNBB
Kod EAN: 851393003549
Brak w magazynie
Chwilowo niedostępne
569,00 zł Darmowa dostawa
Strzelectwo to Twoja pasja? Wiatrówki i akcesoria są tym, co powinno znaleźć się w Twoim ekwipunku. Są idealne dla początkujących i zaawansowanych strzelców. Strzelectwo – wiatrówka pistolet GLETCHER USA Wiatrówka pistolet Gletcher USA APS NBB kal.4,46BB Ekp<17J (GLAPSNBB) Gleczer idealnie odwzorowuje model broni palnej. Zamów ją już teraz bez zezwolenia z darmową dostawą.

APS NBB

GLETCHER to amerykańska marka z wieloletnią tradycją pod którą produkowane są obecnie repliki broni palnej w wersji wiatrówkowej i ASG. Produkty sprzedawane pod marką Gletcher cechuje wyjątkowa jakość wykonania i dbałość o wszystkie szczegóły. Są one wiernymi replikami prawdziwej broni palnej. Większość mechanizmów jest ruchoma imitując działanie broni palnej.

Historia oryginału

Pistolet Stieczkina - APS (ros. Автоматический Пистолет Стечкина) – rosyjski pistolet automatyczny wprowadzony do uzbrojenia Armii Radzieckiej w 1951roku. Jego konstruktorem był pracujący w zakładach w Tule – Igor Jakowlewicz Stieczkin.

Legendarny radziecki pistolet. Ta legendarna radziecka broń została opracowana w połowie XX wieku, szczególnie dla żołnierzy, którzy nie nosili broni automatycznej ani karabinowej, ale potrzebowali silnej i niezawodnej broni. Wysoką skuteczność bojową tej broni palnej zapewnił magazynek o dużej pojemności, długość lufy i dostępność automatycznego ognia. Ponadto jego oryginalna drewniana kabura może służyć jako kolba do broni.

APS był w założeniach pistoletem przeznaczonym dla oficerów biorących bezpośredni udział w walce, a także żołnierzy należących do obsługi czołgów, innych wozów bojowych i artylerii, czyli we wszystkich jednostkach, w których potrzebna jest duża siła ognia w połączeniu z niewielkimi rozmiarami. Pistolet nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei. Problemem była zwłaszcza sztywna kolba-futerał. Częste były przypadki urywania się pistoletu w trakcie wyskakiwania przez wąski właz czołgu lub transportera opancerzonego. W późniejszym czasie, pistolety Stieczkina, stały się ulubioną bronią żołnierzy różnego typu jednostek specjalnych. Byli w nie na przykład uzbrojeni radzieccy komandosi, którzy zdobywali pałac prezydencki w Kabulu w 1979 roku.
W latach dziewięćdziesiątych XX wieku APS przechodził drugą młodość głównie wśród funkcjonariuszy policji i ochrony. Pistolet oferował znacznie większą celność i pojemność magazynka od stosowanych powszechnie pistoletów Makarowa. Jego zaletą jest również niewielki odrzut. Pistolet nadal jest dziś używany (zdecydowanej zmianie uległa jednak jego kabura. Obecnie jest znacznie lżejsza i przystosowana do sytuacji taktycznych) w rosyjskiej policji głównie ze względu na tanią amunicje 9 × 18 mm Makarowa

Opis wersji wiatrówkowej

Wiatrówkowa replika tej broni to bardzo udana i bezawaryjna konstrukcja wiernie odwzorowująca oryginalną broń palną. Wszystkie elementy są w niej precyzyjnie wykonane.

Cały pistolet jest metalowy. Nakładki na rękojeści są polimerowe, brązowe.

Pistolet automatycznie ładuje kolejny pocisk z magazynka, bez konieczności każdorazowego ładowania. Magazynek pistoletu mieści aż 22 stalowych pocisków kulowych kalibru 4,46mm. Jedna kapsuła CO-2 wystarcza na wystrzelenie ok. 60 pocisków śrutowych.

Pistolet posiada zewnętrzny bezpiecznik zabezpieczający przed przypadkowym wystrzałem broni.

Spust działa w systemie DA – Double Action.

Wiatrówkowa replika pistoletu Stieczkin - APS, model APS NBB to wyjątkowa gratka dla kolekcjonerów legendarnych, klasycznych broni. Legenda tego modelu sięga roku 1951 i jest z pewnością jedną z ciekawszych w historii konstruowania i produkcji rosyjskiej krótkiej broni palnej.

Więcej informacji
Kod SKUGLAPSNBB
ProducentGLETCHER USA
Kod EAN851393003549
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Wiatrówka Gletcher USA APS NBB kal.4,46BB Ekp<17J (GLAPSNBB) Gleczer