Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Wiatrówka Gamo PT-85 (6111376) 4,5

Kod SKU: TM.5661
Kod EAN: 5902944125717
Brak w magazynie
Chwilowo niedostępne
499,00 zł Darmowa dostawa
Strzelectwo to Twoja pasja? Wiatrówki i akcesoria są tym, co powinno znaleźć się w Twoim ekwipunku. Są idealne dla początkujących i zaawansowanych strzelców. Strzelectwo – wiatrówka pistolet GAMO Wiatrówka pistolet Gamo PT-85 (6111376) 4,5 idealnie odwzorowuje model broni palnej. Zamów ją już teraz bez zezwolenia z darmową dostawą.

Wiatrówka Gamo, będąca pistoletem pneumatycznym, wzorowana jest na współczesnych pistoletach wojskowych.

Wyprodukowano ją w Japonii na polecenie producenta Gamo.

Pistolet napędzany jest sprężonym dwutlenkiem węgla, z 12-gramowego kartusza, umieszczanego w chwycie, za gniazdem magazynka. Jedna kapsuła pozwala na wystrzelenie około 60 pocisków z prędkością kształtującą się na poziomie 140 m/s. 

Materiał, z którego wykonano wiatrówkę, to tworzywo polimerowe oraz metal, które zapewniają harmonię między małą wagą i wytrzymałością. Metalu użyto do produkcji języka spustowego, nastawnej blokady, kurka, lufy i wewnętrznych mechanizmów. Z tworzywa sztucznego został wykonany szkielet, chwyt oraz osłona spustu.

Gwintowana lufa oraz magazynek rewolwerowy umożliwiają strzelanie śrutem grzybkowym typu Diabolo. Dzięki temu możemy strzelać do różnego rodzaju strzelów, używając śrutu tarczowego, przebijającego lub rozbijającego.

Konstrukcja magazynku składa się z łącznika - na jego osiach obrotu obracają się dwa wianuszki rewolwerowe, w których mieści się 8 śrucin. Gdy opróżnimy jeden z wianuszków musimy obrócić magazynek o 180 stopni, by wystrzelać drugi wianuszek. Wymiana magazynka przebiega w łatwy i szybki sposób, dzięki przyciskowi zatrzasku magazynka, znajdującego się w chwycie u nasady osłony spustu. Aby zmienić magazynek potrzebujemy tylko 2 sekund. 

Mechanizm spustowy pracuje w systemie SA/DA (Single Action/Double Action) - aby oddać strzał musimy napiąć metalowy kurek kciukiem lub ruchem zamka albo wykorzystać jego "samonapinanie" podczas naciskaniu spustu. Taki typ spustu został zastosowany z uwagi na wyposażenie wiatrówki w system Blow Back. System ten powoduje odrzut zamka do tyłu po każdym strzale, równocześnie napinając kurek. Zastosowanie tej technologii wpływa przede wszystkim na szybkostrzelność, ale także daje możliwość ćwiczenia zdolności strzeleckich osobom, które wcześniej miały kontakt wyłącznie z palnymi pistoletami.

Wiatrówka została wyposażona w nastawny bezpiecznik, znajdujący się nad chwytem z prawej strony pistoletu, uniemożliwiający oddanie przypadkowego strzału. Blokada pracuje na tej samej zasadzie, co w większości pistoletów. Jeśli ustawimy blokadę na pozycję S (safe), napięty kurek zostanie bezpiecznie zwolniony. 

Wśród przyrządów celowniczych znajduje się tutaj stała muszka i szczerbinka. Posiadają one naniesione białe punkty, naśladujące wysokokontrastujące przyrządy trytowe, które ułatwiają celowanie w trudnych warunkach oświetleniowych.

Szyna akcesoryjna mil std 1913 (zwana też picatinny), znajdująca się pod lufą, umożliwia przyłączenie celownika laserowego lub oświetlenia taktycznego.

Chwyt zamka oraz okładziny chwytu zapewniają pewne i komfortowe trzymanie w dłoniach. Chwyt jest radełkowany, dzięki czemu nie wyślizguje się z dłoni. Z kolei powierzchnie zamka mają wyraźne żebrowanie, co zapewnia komfortowy chwyt (nawet w grubych rękawicach) w celu przeładowania.

Więcej informacji
Kod SKUTM.5661
ProducentGAMO
Kod EAN5902944125717
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Wiatrówka Gamo PT-85 (6111376) 4,5