Pistolet UMAREX TDP 45 - test wiatrówki

‹‹ powrót do testów wiatrówek

 

Pistolet UMAREX TDP 45 - test wiatrówki, cz. 1

 

Pistolet UMAREX TDP 45 - test wiatrówki, cz. 2

 

Mam dobrą wiadomość dla osób zaczynających swoją przygodę ze strzelectwem wiatrówkowym: „Nie musicie wydawać fortuny, aby zasmakować w tym sporcie”. Na rynku broni jest dużo produktów za relatywnie niewielkie pieniądze, a zarazem dobrych jakościowo. Taka sytuacja ma miejsce, ponieważ producent nie wie, czy dana wiatrówka lub dany pistolet spełni oczekiwania klienta. W przeciwnym razie, broń wyląduje w szafie lub na Allegro. Jeśli jednak strzelanie okaże się interesujące i przerodzi się w pasję, wówczas pieniądze przestaną grać pierwszoplanową rolę. Wiem, o czym mówię.

W związku z tym, zakładamy, że sprzęt ma być niedrogi, przyjemny w użytkowaniu i nie sprawiający przykrych niespodzianek. Nowość Umarex'a o tajemniczej nazwie TDP 45 to właściwy wybór. Jest to wiatrówka krótka na CO2, która kosztuje 189 zł. Cena od razu sugeruje nabycie śrutu i kilku kapsułek. Co otrzymujemy za te pieniądze? Wbrew pozorom, sprawdzoną i niezawodną konstrukcję. Elementy wewnętrzne pistoletu bazują na droższych modelach, dzięki czemu zasada działania TDP 45 jest taka sama. Dlaczego więc ta wiatrówka jest tak tania? Ze względu na prostą budowę. Przede wszystkim, korpus i zamek zostały wykonane z wytrzymałego plastiku, co w znacznym stopniu obniża koszty produkcji w porównaniu z metalowymi replikami. Poza tym, pistolet praktycznie nie ma ruchomych elementów zewnętrznych, oczywiście oprócz bezpiecznika. Pistolet nie ma też ruchomego zamka, kurka, przyrządów celowniczych etc. Pomimo tego, budzi ciekawość i jest godny polecenia.

Jak wspomniałem, powierzchnia wykonana jest z polimeru, ale wszystkie elementy wewnętrzne, łącznie z magazynkiem, wykonane są z metalu. Spust typu DAO, tj. Double Action Only, oznacza spust dwustopniowy bez wstępnego napięcia kurka. Pod lufą zastosowano szynę o szerokości 22 mm popularnie zwaną picatinny. Możemy na niej zamontować latarkę taktyczną lub celownik laserowy, aby sobie urozmaicić strzelanie. Magazynek mieści 19 stalowych kulek kal. 4,46 mm. Kapsuła 12 gram na CO2 standardowo mieści się w rękojeści.

Strzelanie z TDP 45 to sama frajda, a jego siła i celność są bardzo porównywalne do dynamiki droższych modeli, ponieważ TDP 45 jest do nich bardzo podobny w tym względzie.


Zobacz produkt w ofercie sklepu broń.pl