Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Pistolet UMAREX Legends P.08 - test wiatrówki

‹‹ powrót do testów wiatrówek

Pistolet UMAREX Legends P.08 - test wiatrówki, cz. 2

Od pewnego czasu, niemiecki koncern Umarex–Walther wypuszcza na rynek serię wiatrówek o wspólnej nazwie LEGENDS. Są to repliki legendarnych konstrukcji broni palnej, które miały w przeszłości istotne znaczenie pod względem militarnym. Chciałbym przedstawić kolejną z nich – wiatrówkę krótką o nazwie Parabellum Pistol P.08. Potoczna nazwa oryginału to Luger, od nazwiska jego konstruktora. Pistolet zwany był także Parabellum, od nazwy naboju 9 mm Parabellum stosowanego w tym pistolecie. Wyprodukowano podobno aż 2 mln sztuk tej broni i praktycznie nie ma filmu o drugiej wojnie światowej, w którym słynny Luger by się nie pojawił.

Wiatrówka P.08 wywołuje duże wrażenie od początku, bowiem wykonana jest w całości z metalu! Waży ponad 800 g – mniej więcej tyle, ile oryginał bez amunicji. Wykończona jest bardzo starannie. Powłoka zewnętrzna została wykonana tak, aby przywodzić na myśl tę zastosowaną w Lugerze. Elementy metalowe są dobrze dopasowane. Bezpiecznik przesuwny umiejscowiony jest po lewej stronie przy kciuku, jak w oryginale. Te cechy, które są niewątpliwie zaletami, sprawiają, że replika świetnie nadaje się dla grup rekonstruktorskich odtwarzających wydarzenia pierwszej lub drugiej wojny światowej. Sądzę, że replika spokojnie może być wykorzystana jako rekwizyt w filmach lub w teatrze.

Wiatrówkowa replika Lugera działa według zasad przewidzianych dla większości pistoletów Umarex na CO2. Zasilana jest 12 gramową kapsułą mieszczącą się w rękojeści, w której mieści się także metalowy 19 strzałowy magazynek. Spust działa w systemie DAO (Double Action Only), tj. bez konieczności każdorazowego napinania kurka. Lufa jest oczywiście gładka, ponieważ strzelamy stalowymi kulkami. Wrażenia ze strzelania są na wskroś pozytywne, jednak nie warto używać tej repliki do tarczy. W zamian, dziurawi puszki aż miło.

P.08 z serii LEGENDS bardzo dobrze wygląda i satysfakcjonująco strzela.

Zobacz produkt w ofercie sklepu broń.pl

Wiatrówka Legends P.08

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com