Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Pistolet Legends PM Ultra MAKAROV - test wiatrówki

‹‹ powrót do testów wiatrówek

Makarov to jeden z legendarnych pistoletów z czasów zimnej wojny. Jest on niemal tak znany, jak karabin AK47, który jest rozpoznawalny na całym świecie. Wiatrówkowa wersja Makarova o nazwie PM Ultra należy do serii LEGENDS. Są to pistolety–wiatrówki posiadające palne pierwowzory, które odegrały bardzo znaczącą rolę w czasie ich używania. Zazwyczaj było to podczas drugiej wojny światowej lub, jak w przypadku Makarova, w czasach zimnej wojny. Wszystkie repliki bojowych legend odznaczają się bardzo dobrym wykonaniem, maksymalnie zbliżonym do oryginałów. Niektóre cechy konstrukcyjne tych wiatrówek są wręcz tożsame z cechami pierwowzorów.

Taka jest wiatrówka Makarova - Legends PM Ultra - produkowana przez koncern Umarex. Jej szkielet wykonano w całości ze stopów metali. Zarówno zamek, jak i korpus są metalowe, z wyjątkiem okładzin, które także w oryginale były z plastiku. Na duży plus zasługuje właśnie bardzo starannie dopracowana konstrukcja. Nie dopatrzymy się ani nie odczujemy żadnych niedoróbek. Wiatrówka ta ma bardzo dobrą powłokę na korpusie i zamku. Nie jest to oksyda, ale do złudzenia przypomina wykończenie charakterystyczne dla broni ostrej. Pistolet ma oryginalne bicia, ponieważ robiony jest na licencji Makarova. Z tego modelu można wyjąć zamek dokładnie w ten sam sposób jak w wersji bojowej. Aby to zrobić, musimy przełączyć bezpiecznik na FIRE, następnie odciągamy kabłąk i blokujemy go. Teraz możemy odciągnąć zamek do tyłu i do góry. Zamek zdejmuje się bez oporów. Możemy także zdjąć sprężynę z lufy. Wówczas widzimy jak wiatrówkę wykonano wewnątrz. Demontowanie zamka w oryginalnym Makarovie, jak we wszystkich innych pistoletach, służyło oczyszczeniu lufy i wszystkich innych elementów, na których zbiera się nagar, czyli pozostałości po spalanym prochu. Natomiast w wiatrówce nic się nie brudzi, ponieważ gaz CO2 jest gazem czystym i nie pozostawia śladów. Także stalowe kulki nie brudzą lufy, ponieważ są dużo czyściejsze niż ołów. Zatem, wykonaniu repliki Legends PM Ultra przyświecają realizm użytkowania i wierne odwzorowanie budowy radzieckiego pistoletu.

W wiatrówce zastosowano doskonale wszystkim znany system Blow-back, tj. ruchomy zamek podczas strzału. Ten system ma zarówno zalety, jak i wady. Do zalet jak najbardziej można zaliczyć realizm strzelania. Odskakujący zamek wygląda bardzo efektownie. Wadą jest przeznaczenie części gazu na napędzanie zamka, przez co uzyskamy nieco mniej stabilnych strzałów niż z konstrukcji bez systemu blow-back. Aby załadować kapsułę, musimy wyciągnąć kartridż znajdujący się w rękojeści. Wyciąga się go dokładnie jak magazynek w wersji palnej. Do kartridża wkładamy kapsułę, a także wsypujemy 17 kulek. Dzięki temu, możemy szybko przygotować replikę do strzału.

Umarex skonstruował kolejną udaną wiatrówkę krótką na CO2, która jest repliką znanego pistoletu bojowego.

Zobacz produkt w ofercie sklepu broń.pl

Wiatrówka Legends PM Ultra Makarov

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com