Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Karabinek PERFECTA 45 S - test wiatrówki

‹‹ powrót do testów wiatrówek

W zasadzie, nie ma na rynku zbyt dużego wyboru wiatrówek długich dla początkujących strzelców. Jest kilka modeli droższych niemieckich marek, ale przecież chcemy wydawać pieniądze także na coś, co służy nam do zabawy. Obecnie, producenci bardziej skupiają się na dorosłych klientach. W swoich wiatrówkach montują mocne sprężyny, aby osiągi karabinków były jak najlepsze. Mam wrażenie, że zapomina się trochę o młodych osobach chcących rozpocząć swoją przygodę ze strzelectwem.

Moja pierwsza wiatrówka, IŻ 38, miała moc zaledwie 6 Jouli (prawdopodobnie). Doskonale pamiętam, jak z nią „walczyłem” podczas ładowania śrutu. W związku z tym, można się zastanowić, jak zarepetować wiatrówkę, której siła strzału jest zbliżona do 17 Jouli. Na szczęście nie jest aż tak dramatycznie. Wybór karabinka wypada porównywalnie – nie jest pokaźny, ale znajdziemy coś dla siebie.

Początkującym młodym osobom można polecić choćby Perfectę 45 S. Przede wszystkim, ta wiatrówka jest niedroga - posiada bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Widząc „niedroga”, można pomyśleć, że to coś chińskiego za 100 zł. Taki wniosek jest błędny, ponieważ wiatrówka kosztuje ok. 400 zł, ale jest warta swojej ceny, głównie ze względu na wykonanie i kulturę pracy, których próżno szukać w tanich bazarowych chińszczyznach. Perfecta 45 S to konstrukcja z klasycznie łamaną lufą, oczywiście gwintowaną, dzięki czemu możemy cieszyć się celnym strzelaniem nawet do 40 metrów.

Jestem prawie pewny, że konstrukcja została zapożyczona z wiatrówek znanej angielskiej firmy. Jedną z cech wspólnych jest bowiem automatyczny bezpiecznik, który włącza się podczas łamania lufy. Rozwiązanie jest bardzo pewne, ponieważ nie musimy za każdym razem pamiętać o przyciśnięciu bezpiecznika przed strzałem. Automatyczne bezpieczniki będą dobre dla początkujących strzelców, natomiast manualne nadadzą się dla tych bardziej doświadczonych, którzy już mają nawyki bezpiecznego posługiwania się wiatrówką.

Jak w przypadku każdej wiatrówki, na karabinku Perfecta 45 S nie mogło zabraknąć otwartych przyrządów celowniczych typu muszka–szczerbinka. Muszka osadzona jest w osłonie (tunelu), co zapobiegnie ewentualnemu uszkodzeniu jej podczas użytkowania wiatrówki, natomiast szczerbinka jest w pełni regulowana. Na korpusie jest frez na montaż pod lunetę celowniczą.

Wykonanie wiatrówki jest poprawne. Choć karabinek nie ma głębokiej angielskiej oksydy, nie jest to bardzo znaczącym mankamentem. Osada Perfecty 45 S, z wyraźnie zaznaczoną baką policzkową, została zrobiona z drewna bukowego.

Zobacz produkt w ofercie sklepu broń.pl

Wiatrówka Perfecta 45 S kal. 4,5 mm

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com