Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Karabinek Hammerli Firefox 500 - test wiatrówki

‹‹ powrót do testów wiatrówek

Karabinek Hammerli Firefox 500 - test wiatrówki, cz. 1

Karabinek Hammerli Firefox 500 - test wiatrówki, cz. 2

Na rynku broni mamy wiele wiatrówek sprężynowych w przedziale cenowym 300-400 zł. Z pewnością jest w czym wybierać. Już dawno minęły czasy, gdy byliśmy skazani wyłącznie na czeską Slavię. Aktualnie, do wyboru mamy kilkanaście marek, a każda z nich ma w swojej ofercie dobrą i niedrogą wiatrówkę klasycznie łamaną. Nie inaczej jest ze szwajcarską marką Hammerli, która użyczyła swojego prestiżu firmie Umarex, dzięki czemu powstał karabinek Hammerli FIREFOX 500. Jest to udane połączenie futurystycznej i syntetycznej osady klasycznie funkcjonującego systemu wiatrówki łamanej. W rezultacie, za stosunkowo niewielkie pieniądze dostajemy bardzo przyzwoity produkt, który idealnie nadaje się do rekreacji.

Polimerowa osada FIRE FOX'a jest z pewnością praktycznie wykonana. Nie musimy się przejmować, w jakich warunkach atmosferycznych strzelamy. Jest także znacznie bardziej odporna na zarysowanie niż osada z drewna. Ponadto, producenci broni coraz częściej decydują się na tego typu osady. Podejrzewam, że są również syntetyczne osady tańsze niż drewniane. Osada FIRE FOX'a jest symetryczna, więc będzie dobra zarówno dla lewo-, jak i praworęcznych strzelców. Kolba nie ma zarysowanej baki policzkowej, bowiem jej wysokość przeznaczona jest do strzelania z przyrządów celowniczych typu muszka–szczerbinka. Oczywiście, na chwycie i na rękojeści są ryflowania, które częściowo zapobiegają ślizganiu się dłoni. Kolba zakończona jest gumową i dość miękką stopką, która dobrze leży w dołku strzeleckim. Stopka częściowo absorbuje uderzenie spowodowane sprężyną i cofnięcie się wiatrówki podczas strzału. Na końcu lufy mamy tzw. atrapę tłumika, która nie jest efektywna. Ma ona przede wszystkim ułatwić naciąganie sprężyny ze względu na duży, pełny chwyt oraz wydłużanie się dźwigni naciągu. Pod spodem pseudotłumika mamy szynę montażową 22 mm typu picatinny, do której można przymocować akcesoria, takie jak latarkę i laser.

Przyrządy celownicze FIRE FOX'a są wyposażone w standardowe dziś światłowody TRU-GLO. Wiatrówka posiada także frezy pod montaż do zamocowania optyki. W wersji o kalibrze 4,5 mm, którą mam, lufa jest gwintowana. Kultura pracy z tym modelem jest satysfakcjonująca, jak na tanią wiatrówkę. Podczas naciągania nie słychać żadnych dziwacznych dźwięków sprężyny, a strzał jest szybki, z umiarkowanym kopnięciem. Kobiety i młode osoby również poradzą sobie z obsługą tej wiatrówki, ponieważ jej naciąganie nie wymaga dużej siły. Hammerli FIRE FOX 500 powinien dobrze się sprawić w strzelaniu działkowo-rekreacyjnym.

Zobacz produkt w ofercie sklepu broń.pl

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com